Connect with us

Aktuality

Sneh odpratávajú traktory, multikáry aj ľudia

Published

on

Reklama
Reklama

Na úrovni kraja zasadal krízový štáb. Služby mesta Piešťany (SMP) zapojili do čistenia ulíc a chodníkov 22 ľudí.

[singlepic id=39222 w=520 h=340 float=center]

 

Správe a údržbe ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pomáhajú odpratávať sneh aj zmluvní dodávatelia. O zjazdnosť 1 870 km ciest, ktoré má kraj v správe sa stará vyše 100 kusov techniky 250 ľudí.

Reklama

Situáciou sa zaoberal aj krízový štáb, ktorý podľa Ivana Krajčoviča z Úradu TTSK odporúčal, aby „sa sústredená pozornosť všetkých dvanásť stredísk Správy a údržby ciest TTSK venovala zjazdnosti na hlavných trasách, aby bola zabezpečená bezproblémová doprava ľudí do zamestnania osobnými autami a autobusmi a zásobovanie obyvateľstva nákladnými autami.“

Majster zimnej údržby SMP Jaroslav Kravárik informoval, že do odpratávania snehu sa dnes v Piešťanoch zapojilo 22 pracovníkov, ktorí ručne odhŕňajú  priestory autobusových zástavok, schody, prechody pre peších aj lávky. Na úpravu povrchu komunikácií nasadili päť traktorov s vlečnou radlicou a tri multikáry s radlicou na pluhovanie chodníkov.

REKLAMA

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Piešťany č. 4/2000 sa musí o odpratanie snehu na priľahlom chodníku postarať vlastník alebo správca priľahlej nehnuteľnosti. Mal by to spraviť do 8.00 h a potom opakovane podľa potreby. Nie je dovolené používať soľ, škvaru ani popol.

Slovenský meteorologický ústav predpokladá, že snežiť bude na väčšine územia Slovenska aj zajtra. V nižších polohách hrozí dážď zo snehom a tvorba poľadovice.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články