Connect with us

Aktuality

SMP prišli na parkovnom o tisíce. Chcú si uplatňovať náhradu škody a ušlý zisk

Od piatku 26. apríla je odstavený rampový systém na parkovisku Nálepkova z dôvodu dopravnej nehody. Služby mesta Piešťany tak prichádzajú o tisíce eur, chcú ich však získať ako náhradu škody od vinníka nehody. Od štvrtka 17. mája prichádzajú s dočasným riešením, keď bude fungovať jedna vstupná rampa a výstupná rampa.

Published

on

Reklama

„Vážení obyvatelia a návštevníci Piešťan, dnes t. j. 26. 4.2024 došlo k dopravnej nehode na parkovisku Nálepkova. Z dôvodu poškodenia rampového mechanizmu bude závorový systém vyradený z prevádzky – rampy budú hore. Opravu a sfunkčnenie rampového mechanizmu riešia Služby mesta Piešťany spolu s dodávateľkou firmou. Nakoľko je potrebné náhradné diely objednať, obnovenie prevádzky rampového systému môže trvať niekoľko dní,“ informovali bezprostredne po udalosti pracovníci SMP na svojej webovej stránke.

Reklama

Rampy takmer tri týždne nebolo v prevádzke a domáci i návštevníci tak parkovali bezplatne. Dôvodom je, že sa stále čaká na diely potrebné pre opravu zariadení systému. Od štvrtka 16. mája však dôjde k dočasnému riešeniu a parkovisko bude opäť spoplatnené.

„Z dôvodu dlhej dodacej lehoty náhradného dielu, dodávateľ dnes prehodil pohon jedného vstupu na poškodený výstup tak, aby bol funkčný jeden vstup a jeden výstup. Od zajtra rána od 5 hod. rána funguje jeden vstup a jeden výstup. Toto dočasné riešenie bude fungovať do doby dodania náhradného dielu,“ informovala Erika Studená, právnička Služieb mesta Piešťany.

Reklama

Tržby na parkovisku Nálepkova boli v marci 2024  22.676 eur. Za január 20.416 eur a  február 23.971 eur. Odhadom na základe týchto tržieb, tak chýba v pokladni mestskej organizácie za obdobie, keď rampový systém nefunguje, už okolo 16-tisíc eur.

Podľa vyjadrenia Eriky Studenej, podniká organizácia kroky, aby vinník nehody zaplatil spôsobenú škodu na zariadení a náklady na jeho opravu. Oprava parkovacieho systému, teda náhradný diel aj s prácou, boli nacenené na približne 3800 eur. Rovnako tak SMP chcú od vinníka získať náhradu za ušlý zisk spôsobený nefunkčnosťou zariadenia.

Text a foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články