Connect with us

Aktuality

Smer meno kandidáta na župana tají

Published

on

Reklama

Ani po výročnom sneme vládnej strany, ktorá má najväčšiu šancu nominovať víťaza budúcoročných krajských volieb, nie je meno kandidáta na predsedu Trnavského samosprávneho kraja známe. Podľa kuloárnych informácií by to mohol byť Bystrík Stanko.

Hovorkyňa Smeru-SD Monika Počátková potvrdila, že na sneme, ktorý sa uskutočnil v sobotu 8. decembra v Trnave, bolo meno nominanta potvrdené. Z taktických dôvodov ho však zatiaľ nechcú zverejniť. Mohlo by sa tak stať až začiatkom budúceho roka.

Reklama

„Stále totiž prebiehajú rokovania s ostatnými politickými stranami o možnej podpore spoločného kandidáta,“ dodala hovorkyňa a zároveň nevylúčila možnosť, že strana podporí nezávislého kandidáta. Rokovania vedie krajská predsedníčka Smeru Renáta Zmajkovičová.

REKLAMA

Reklama

Deň pred snemom prenikli na verejnosť informácie, že krajský policajný riaditeľ Bystrík Stanko končí na svojom poste a vracia sa späť na trnavskú radnicu, kde predtým pôsobil ako zástupca primátora. Nikto zo strany Smer-SD jeho možnú kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja nepotvrdil ani nevyvrátil.

Krajské voľby budú koncom budúceho roka. Súčasný predseda TTSK Tibor Mikuš stratil podporu Smeru. Ďalším kandidátom na tento post by mohol byť bývalý mestský poslanec a riaditeľ piešťanskej nemocnice Peter Ottinger z SDKÚ-DS.

Text: Martin Palkovič

Populárne články