Connect with us

Aktuality

Sloboda zvierat vyzýva: Nezrušte čipovanie, ohrozujete životy

Published

on

Reklama

Riadna evidencia spoločenských zvierat sa v tejto krajine opäť stala len snom, píšu organizátori petície, ktorá reaguje na rozhodnutie parlamentu o zrušení povinného čipovania psov.

[singlepic id=48782 w=340 h=202 float=left]„Považujeme to za nešťastné rozhodnutie a vyzývame prezidenta k jeho prehodnoteniu. Útulky a my všetci sa opäť môžeme pripraviť na hasenie dôsledkov ľudskej nezodpovednosti – na stovky stratených zvierat, ktorým nie je možné nájsť majiteľa a sprostredkovať tak rýchly a bezpečný návrat domov, na vyhodené, množiteľské a týrané zvieratá, ktorých majiteľov nebude možné vypátrať a spravodlivo potrestať,“ píše sa vo výzve bratislavského ústredia Slobody zvierat.

Reklama

V októbri bolo podľa ich informácií vrátených pôvodnému majiteľovi takmer 19% psov a 7,5% mačiek. V októbri tohto roka to bolo 78 % psov a 80 % mačiek, a to vďaka označovaniu čipom.

Sloboda zvierat deklaruje svoju podporu riadnemu, nezameniteľnému a trvalému označovaniu zvierat mikročipom, pretože slúži na ich ochranu. Občanov vyzýva, aby sa podpísali pod žiadosť adresovanú prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi, aby nepodpísal novelu zákona ručiacu povinnosť čipovať všetkých psov a mačky.

Reklama

Povinnosť čipovať bola nad rámec smernice Európskej únie, ktorá to vyžaduje iba v prípadoch, keď sa so zvieratami obchoduje alebo cestujú mimo územia domovského štátu.

(red)

Populárne články