Connect with us

Aktuality

Skvelé hodnotenie Pohody kazí choroba špinavých rúk

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa hygienikov spôsobilo zdravotné problémy návštevníkov festivalu norovírusové ochorenie, choroba špinavých rúk. Napriek tomu sa Pohoda môže pochváliť plným počtom bodov od servera Virtualfestivals.com, ktorý sa špecializuje na hodnotenia európskych hudobných podujatí.

[singlepic id=32467 w=320 h=240 float=left]So zdravotnými problémami sa vyrovnáva aj niekoľko návštevníkov Pohody z Piešťan. Katarína Rohoňová, lekárka pre deti a dorast zaznamenala počas uplynulých dní zdravotné problémy v súvislosti s návštevou festivalu u piatich pacientov. Jedného poslala na hospitalizáciu.

„Podľa vyjadrenia kompetentných pracovníkov sme v našej nemocnici k dnešnému dňu nezaznamenali väčší výskyt črevných problémov u ľudí, ktorí sa zúčastnili festivalu Pohoda,“ povedala Mária Baďurová z Nemocnice Alexandra Wintera .

MUDr. Katarína Rohoňová uviedla, že priebeh ochorenia je u každého individuálny. Môže trvať jeden aj viac dní. Nejde však podľa jej slov o nič mimoriadne. „Pri takom množstve ľudí, sa aj napriek dodržiavaniu hygienických zásad môže niečo podobné prihodiť.“

Reklama

„Ide o rýchlo sa šíriace ochorenia, typickú chorobu špinavých rúk – šíriacu sa kontaktom, ktoré sa v súčasnej dobe na Slovensku vyskytuje. Upozorňujeme preto, aby chorí dôsledne dbali na hygienu rúk, aby zabránili prenosu ochorenia na členov rodiny, prípadne osoby v blízkom okolí,“ píše sa vo vyjadrení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Trenčín.

[singlepic id=32496 w=320 h=240 float=left]Napriek týmto problémom hodnotia účastníci aj odborníci tohtoročnú Pohodu pozitívne. Server Virtualfestivals.com jej dal dokonca desať bodov z desiatich. Vlani takéto vysoké hodnotenie nedostal žiaden z európskych festivalov, na ktoré sa novinári zamerali.

„Pohoda sa vďaka úsiliu, chybám a bolesti stala jedným z najlepších festivalov v Európe. Poučení z Glastonbury, Burning Mana a Bestivalu pripravili organizátori akciu tak dobre zorganizovanú, že zahanbuje veľa našich podujatí. Sortiment jedla, ukážka zdvorilosti a slušnosti a neuveriteľné počasie robí z účasti na Pohode nádhernú vec,“ napísal Jon Wright z Virtualfestivals.com.

Okrem iného pochválil aj zvládnutie piatkovej búrky. Podľa jeho slov boli ženy a deti presunuté do neďalekých hangárov a všetky scény zatvorené: „Tím organizátorov by si za tento krízový manažment zaslúžil medaily.“

Text: M. Palkovič Foto: Tomáš Halo

Populárne články