Connect with us

Aktuality

Školou roka je opäť ZŠ Brezová

Published

on

Reklama

Titul získala už štvrtýkrát za sebou v súťaži, ktorú vyhlásila samospráva. Podľa primátora Rema Cicutta má Základná škola na Brezovej ulici najlepšie študijné výsledky a zároveň je solidárna.

[singlepic id=52142 w= h= float=center]

Reklama

Kritériá hodnotenia základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zahŕňajú výchovno-vzdelávacie výsledky, mimoškolské aktivity a zapájanie sa do rôznych projektov.

Riaditeľka ZŠ na Brezovej ulici Branislava Fačkovcová prevzala ocenenie Škola roka 2014 z rúk primátora 24. júna v Dome umenia. S pamätnou plaketou dostala škola aj šek v hodnote 500 eur. „Chcem poďakovať kolegom učiteľom za ich zodpovednú prácu, žiakom za usilovnosť a v neposlednom rade rodičom za ich podporu.“

Reklama

REKLAMAheaven rest

Brezová zaznamenala v uplynulom roku úspechy, keď sa v monitoroch z matematiky umiestnila medzi 5 % najlepších škôl z celého Slovenska. V slovenskom jazyku bola medzi 10 % a počet jej žiakov, ktorí bodovali v rôznych olympiádach bol v rámci okresu najvyšší. „Tešíme sa aj z športových úspechov a to nás samozrejme zaväzuje k tomu, aby sme v práci pokračovali,“ povedala riaditeľka.

„Musím oceniť aj inú vec, ktorú si málokto všíma. Brezová je v oblasti financovania tou, ktorá ťahá ostatné školy, pretože je solidárna. Aj za to im patrí vďaka,“ uviedol primátor Remo Cicutto.

Na Brezovú putujú aj ocenenia pre najlepších športovcov – Michaelu Špankovú a Martina Šišku. V kategórii Humánny čin roka zvíťazili žiaci ZŠ na Mojmírovej ulici. Najlepší školský časopis majú na ZŠ F. E. Scherera a za mimoškolskú činnosť bola ocenená ZŠ na Holubyho ulici.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články