Connect with us

Aktuality

Škôlkári si zasúťažili o titul najlepšieho „Predškoláčika – dopraváčika“

Published

on

Reklama

V areáli Materskej školy na Detvianskej ulici sa v utorok 17. mája uskutočnila dopravná súťaž „Predškoláčik – dopraváčik“. Piešťanskí škôlkári súťažili o Pohár primátora mesta Piešťany a okrem súťažných disciplín bol pre deti pripravený aj bohatý sprievodný program. Medzi družstvami sa najlepšie umiestnila Materská škola na Považskej ulici, podobne ako minulý rok, keď sa súťaž konala pri futbalovom štadióne. Druhé miesto obsadili škôlkári z Materskej školy na ulici 8. mája a tretia priečka patrila deťom z MŠ na Detvianskej ulici. 

IMG_9906_resizeDo súťaže organizovanej piešťanskou mestskou políciou sa zapojilo 5 škôlok – MŠ F. E. Scherera, MŠ Považská, MŠ 8. mája, MŠ Valová a MŠ Detvianska. Každá z materských škôl vyslala „do boja“ troch zástupcov, ktorí museli ukázať svoje vedomosti pri troch rôznych dopravných testoch, ale aj svoju zručnosť pri jazde na dopravnom ihrisku. Spomedzi jednotlivcov si najlepšie viedla Eliška Podhorská. Na druhom mieste skončila Nina Frederika Drličková a tretie miesto obsadila Margaret Stünkel.

Reklama

Pre všetky deti – súťažiacich aj fanúšikov – bol pripravený aj bohatý sprievodný program – ukážky činnosti Kynologického klubu Bodona, Obvodného oddelenia policajného zboru Piešťany, Mestskej polície mesta Piešťany, či Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch. Súťaž je pokračovaním minuloročného nultého ročníka o Pohár náčelníka mestskej polície.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany Eva Bereczová/Foto: archív-

Reklama

Populárne články