Connect with us

Aktuality

Škody na hoteli Pavla odhadujú v státisícoch

Hasiči v sobotu 7. októbra bojovali s požiarom najvrchnejšieho podlažia Hotela Pavla na nábreží Váhu. Oznámený bol krátko po 14:30 h, lokalizácia sa hasičom podarila okolo 17-tej a úplne ho zlikvidovali po 19:30 h. Podľa polície sa oheň pravdepodobne začal šíriť z priestorov fínskej sauny. Predbežný odhad škôd bol viac ako 200-tisíc eur. Podľa našich informácií však vyšetrovatelia hovoria už o sume 400-tisíc eur

Published

on

Reklama

„V čase príjazdu hasičov na miesto udalosti bolo požiarom zasiahnuté 4. poschodie hotela, teda podkrovné podlažie. V tom čase sa v priestoroch hotela nachádzalo celkovo 9 osôb a jeden pes.
Hasiči museli rozoberať strešnú konštrukciu s cieľom vyhľadávania a dohášania skrytých ohnísk požiaru. Prácu im komplikovalo silné zadymenie. Pri udalosti zasahovalo viac ako 20 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z HS Piešťany, Hlohovec, Trnava a Topoľčany s desiatimi kusmi hasičskej techniky. Počas zásahu asistovali profesionálnym hasičom členovia DHZO Moravany nad Váhom a DHZO Drahovce s tromi kusmi hasičskej techniky,“ uviedli predstavitelia Hasičského a záchranného zboru.

Reklama

 

Ľudia boli z hotela evakuovaní pomocou rebríka. Jednu osobu hasiči z priestorov baru na 4. poschodí vyviedli, až keď sa im podarilo spriechodniť vnútorné priestory. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Polícia zverejnila informáciu, že predbežne odhadnutá výška škody je viac ako 200 tisíc eur. Vzhľadom na výšku spôsobenej škody si udalosť prevzal piešťanský vyšetrovateľ.

Reklama

Na miesto bola privolaná expertízna skupina z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR. Podľa informácií, ktoré sa nám podarilo získať, hovoria experti, že škody sa vyšplhajú na 400-tisíc eur.

Pri požiari nebol nikto zranený.

-th- Foto: HaZZ

Populárne články