Connect with us

Aktuality

Skauti urobili v prírodnom kine kus práce

Published

on

Reklama

Aktuálny týždeň trávi v Piešťanoch dvesto účastníkov a päťdesiat dobrovoľníckych organizátorov skautského stretnutia Aqua 2017. Okrem času na vode pri splave a plachtení, alebo turistike v Malých Karpatoch, sa venovali prvé tri dni aj komunitnej pomoci v hostiteľskom meste. Každý deň od pondelka do stredy brigádovala iná skupina v prírodnom kine.

Dobrovoľníci z radov skutou nadviazali na aktivitu Piešťancov, ktorí sa snažia o znovuoživenie exteriérového kina na okraji mestského parku už od januára 2015. Za ten čas sa im podarilo roky chátrajúce a zarastajúce kino vyčistiť od náletových drevín, obrúsiť a natrieť konštrukcie lavičiek. Narezať a natrieť drevo na lavičky do celého hľadiska, pričom farbu a drevo zabezpečovali sponzori. Nedávno si Mesto Piešťany prevzalo i projektovú dokumentáciu na obnovu prírodného kina, ktorú rovnako zabezpečovali sponzori.

Reklama

Skauti z Írska, Španielska, Talianska, Česka a domáci zo Slovenska, počas troch dní brigád odstraňovali nálety, ktoré znovu stihli vyrásť, čistili areál od lístia, natierali konštrukcie lavičiek druhou vrstvou náteru a opravovali betónové nosníky lavičiek. Rovnako sa pustili čistenia a natierania konštrukcie plátna. Pri brigádach im asistovali okrem iniciátora obnovy prírodného kina Michala Fialu i ľudia z OZ Dráb a seniori zo Seniorského parlamentu.

V stredu na záver prác osadili dobrovoľníci aj prvé sedenie. Vyskúšali si montáž a vychytávali všetky potrebné detaily, na prípravu kompletného osadenia sedenia potom, čo budú Mestom Piešťany zabezpečené ostatné práce, ktoré treba realizovať.

Reklama

-th- Foto: -fd, jr-

 

Populárne články