Connect with us

Aktuality

Situácia okolo výpovedí lekárov je nejasná

Published

on

Reklama
Reklama

Okolnosti podania výpovedí lekárov v Nemocnici Alexandra Wintera zostávajú nejasné. V utorok jej riaditeľ Róbert Mamrilla informoval správnu radu, že všetky výpovede lekári stiahli, spolu ich malo byť 24, čo je viac než tretina z celkového počtu. Šéf odborov Alan Suchánek stiahnutie výpovedí okamžite poprel.

[singlepic id=20766 w=320 h=240 float=right]Sľúbený rozhovor R. Mamrilla niekoľkokrát odložil. Vyjadrenie poskytol až dnes (piatok 7. 10. 2011), ale odmietol konkretizovať počet podaných výpovedí a nevyjasnil ani rozpory ohľadom ich stiahnutia.

„Táto nemocnica môže fungovať ďalej a bude fungovať ďalej, o tom som presvedčený,“ odpovedal na otázku, či je bez odchádzajúcich lekárov ohrozená starostlivosť o pacientov alebo existencia niektorých oddelení a pokračoval: „Kladiete mi otázky do budúcnosti na veci, ktoré sa nestali. Keď problém vznikne, budem ho riešiť. Zatiaľ nevznikol.“

Ďalej poukázal na to, že spôsob akým boli výpovede podané, je podľa jeho názoru neštandardný. „Lekári podpísali výpovede, s tým, že sú hromadné. Nakoniec výpovede zozbierala jedna bratislavská advokátska kancelária, ktorá ich sem doručila. Samotní lekári boli z toho prekvapení. Tie výpovede mali byť najprv zosumarizované, malo byť povedané číslo a v druhom kroku mali byť podané,“ povedal R. Mamrilla.

Reklama

[singlepic id=9111 w=320 h=240 float=left]Komentovať nechcel ani komunikáciu so šéfom lekárskych odborov Alanom Suchánkom, ktorý je zástupcom zamestnancov v správnej rade nemocnice. Správna rada na čele s poslankyňou NRSR Katarínou Cibulkovou pred pár týždňami rozhodovala o výsledkoch výberového konania na funkciu riaditeľa. Zvíťazil Róber Mamrilla, dovtedy bol na svoj post iba dočasne menovaný.

Podľa Mamrillu sa nemocnica dá resuscitovať. „Najväčším aktívom každej firmy je ľudský kapitál. A ten tu je. Je tu veľmi dobrý tím lekárov.“ Doteraz však podľa neho chýbala dlhodobá vízia. „Je niekoľko možných scenárov, ale ak sa tu bude pracovať, máme šancu posunúť nemocnicu ďalej.“

Text: M. Palkovič Foto: T. Hudcovič a archív NAW

Populárne články