Connect with us

Aktuality

Sídlisko zdobí ručne vyrobený betlehem. Zrealizovali ho otcovia so synmi, aby potešili susedov

Sídlisko pri bývalom podniku Tesla zdobí ručne vyrábaný betlehem. Za jeho realizáciou stoja otcovia so synmi z bytovky na Vrbovskej ceste, ktorí takto chcú spríjemniť sviatky ľuďom z lokality. Plánujú tiež susedské stretnutie pri punči.

Published

on

Reklama

„Vyrábali sme ho v garáži. Bol to mesiac roboty po večeroch. Najväčší podiel práce na ňom odviedol Michal Potempa. Chceli sme to tu mať pekné,“ približuje vznik „tesláckeho“ betlehemu Róbert Čúzy, druhý z otcov stojacich za jeho vznikom. Pri tvorbe pomáhali aj ich synovia Jakub Čúzy a Filip Fodran. Okrem betlehemu vyrobili už v lete aj lavičku, aby si mali hlavne starší ľudia, kde sadnúť. Vyrezaná je z celých kusov dreva.

Reklama

Betlehem tvoria postavy svätej rodiny, zvieratá s pastierom i traja králi. Nad všetkými na streche maštaľky bdie anjel. Postavičky sú vyrobené z tvrdeného polystyrénu a natreté sú akrylovými farbami.  Betlehem osadili na palety a okolo pridali plôtik a čečinu.

Obyvatelia Vrbovskej by chceli trochu oživiť susedské vzťahy, keďže sa im zdá, že hlavne starší sa v covidovom a pocovidom období prestali stretávať. „Chystáme čaj, vianočný punč a malý ohník, aby to malo tu správnu atmosféru,“ dodáva R. Čúzy.

Reklama

-th- Foto: R. Čúzy

Populárne články