Connect with us

Aktuality

Sestry zvolávajú do Piešťan prostest proti rozkrádaniu zdravotníctva

Published

on

Reklama

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zvoláva na utorok 9. decembra do Piešťan protestné zhromaždenie proti rozkrádaniu slovenského zdravotníctva. Protest sa uskutoční pri Nemocnici A. Wintera, ktorá sa v poslednej dobe dostala predovšetkým kauzou CT do povedomia slovenskej verejnosti. Organizátorky pozývajú nielen sestry, ale aj širokú verejnosť.

DSC_0789

Reklama

Sestry chcú vyjadriť svoj postoj proti rozkrádaniu slovenského zdravotníctva, žiadať okamžité zvýšenie platov sestier, pôrodných asistentiek, ako aj ostatných zdravotníckych pracovníkov a transparentné hospodárenie s peniazmi daňových poplatníkov.

Podľa vyjadrenia zverejneného na webstránke Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek: „populistické kroky tejto vlády  majú za následok zníženie kvality zdravotnej starostlivosti poskytovanej občanom krajiny – pacientom a zároveň prehlbujú nespokojnosť zdravotníkov. Jediní komu tento systém vyhovuje sú paraziti, ktorí sa priživujú na nefunkčnom systéme. Zdravotnícki pracovníci musia dennodenne nahrádzať vlastnými silami nedostatky systému, ktorý tu zaviedla chobotnica a politická mafia. Mnohí manažéri v zdravotníckych zariadeniach prikazujú šetriť na zdravotníckom materiáli, na personáli, na zdravotníckych pomôckach. Pritom sa vyciciavajú peniaze zo zdravotníckeho systému do súkromných firiem vlastnených politickou mafiou, ktoré sídlia v zahraničí.“

Reklama

REKLAMA
mikulas

Sestry chcú povedať taktiež nie zavádzaniu o zvyšovaní ich platov. „Fakt je taký, že ani v štátnom rozpočte na rok 2015 sa nenašli finančné prostriedky na zvýšenie našich platov. Bývalá ministerka zdravotníctva Z. Zvolenská nás 2 roky počas rokovaní zavádzala, pričom veľké očakávania nemôžeme mať ani od nového ministra zdravotníctva, nominanta vládnej strany – V. Čisláka. Ak by mala vláda R. Fica skutočný záujem o spravodlivé ohodnotenie našej práce, tak by to už dávno urobila a neignorovala naše požiadavky. Žiadame okamžité zvýšenie platov sestier a pôrodných asistentiek, ako aj ostatných zdravotníckych pracovníkov od januára 2015 vo všetkých zdravotníckych zariadeniach bez rozdielu!“ píše vo výzve prezidentka komory Mgr. Iveta Lazorová.

Podľa nej je dôležitá jednotnosť a tak vyvinutie tlaku na poslancov a vládu, aby boli donútení hľadať finančné zdroje nielen na  platy, ale aj na dostatočné pokrytie zdravotnej starostlivosti pre občanov tejto krajiny.

„Ukážme akí sme silní a jednotní tak, ako sme to dokázali v roku 2011 či v roku 2013! Možno si niekto z vás povie, že protesty nemajú zmysel. Majú. Naposledy som sa s kolegami z SKSaPA 13. novembra 2014 zúčastnila na protestnej akcii na Námestí SNP v Bratislave za odvolanie bývalého predsedu Národnej rady SR z funkcie a on o niekoľko dní sám odstúpil ! To bol prvý krok na ceste, po ktorej musíme kráčať spolu a jednotne. K ďalším krokom potrebujeme vašu účasť, aby cesta, na ktorú sme sa vydali naplnila spoločné ciele. Vyzývame preto všetky sestry a pôrodné asistentky, ostatných zdravotníckych pracovníkov, ale aj pacientov, ktorí nie sú spokojní so stavom v zdravotníctve pretrvávajúcim  už vyše 20 rokov, aby svojou osobnou účasťou podporili zmenu, ktorá je nevyhnutná,“ vyzýva I. Lazorová

Kde? Piešťany, pred Nemocnicou Alexandra Wintera v Piešťanoch
Kedy? 9. decembra 2014- UTOROK , 16.30 – 18.00 h.

Zdroj: www.sksapa.sk/red Ilustr. foto: M. Palkovič

Populárne články