Connect with us

Aktuality

Sestry spojili personál, lekárov i pacientov a protestovali proti zdravotníckej chobotnici

Published

on

Reklama
Reklama

Za dobrotu na žobrotu, dosť bolo alibistických rokovaní, v jednote je sila, musíme odťať chobotnici hlavu, znelo v utorok 9. novembra Winterovou ulicou pri piešťanskej nemocnici. Slovenské sestry zvolali do Piešťan protest proti rozkrádaniu slovenského zdravotníctva  v rámci ktorého žiadali taktiež zvýšenie platov sestier, pôrodných asistentiek, ako aj ostatných zdravotníckych pracovníkov.

_MG_9013

Podľa slov Ivety Lazorovej predsedníčky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek si Piešťany za miesto protestu vybrali preto, lebo tunajšia kauza CT prístroja bola najviac medializovaná a najviac odráža situáciu, keď postupne vyplývajú na povrch ďalšie netransparentné objednávania. Iveta Lazorová vo svojom prejave hovorila o chobotnici, ktorej treba odťať hlavu. Nestačí, aby prišlo o miesta zopár nepodstatných ľudí. Podľa nej sa nemôžeme iba pozerať ako končia peniaze vo firmách v daňových rajoch.

Sestrám sa podarilo spojiť na proteste aj ďalších zdravotníckych pracovníkov, fyzioterapeutov, lekárov a pacientov. Winterovou ulicou sa ozývalo skandovanie hesla „V jednote je sila“ asi dvomi stovkami účastníkov protestu, ktorí prišli napriek chladnému počasiu vyjadriť svoj názor. „Za katastrofálnu situáciu v nemocniciach nemôžu sestry a lekári alebo sanitári. Za to môžu tí, ktorí rozdeľujú peniaze a to je vláda,“ povedal MUDr. Peter Visolajský, predseda Lekárskeho odborového združenia a pokračoval, „…spolupráca lekárov a sestier je to najlepšie čo môžeme spraviť. Politici chcú rozdeliť lekárov a sestry,  pretože vedia, že len my sme nebezpeční. Len ak budeme spolupracovať sa dá táto chobotnica poraziť.“

Reklama

Na proteste vystúpila taktiež piešťanská zdravotná sestra Magaléna Kovačovičová, podľa ktorej s doktorom Suchánkom otvorili pandorinu skrinku a netušili čo všetko vypláva na povrch.

Rečníci opakovane upozorňovali na zlú situáciu pre všetkých, pre personál i pre pacientov. Tento protest je podľa slov Ivety Lazorovej iba prvým a budú nasledovať ďalšie, kde sa budú dožadovať splnenia požiadaviek a transparentného hospodárenia s peniazmi daňových poplatníkov.

_MG_9017

REKLAMA
Plesen_banner w

_MG_9020 _MG_9026 _MG_9037 _MG_9039 _MG_9042 _MG_9060 _MG_9065 _MG_9068 _MG_9069 _MG_9071 _MG_9072 _MG_9077 _MG_9084 _MG_9094_MG_9127 _MG_9142 _MG_9156 _MG_9160

Text a foto: T. Hudcovič

Populárne články