Connect with us

Aktuality

September v Piešťanoch – Cinematik, Victoria Regia, dožinky, koncerty a mnoho iného

Dianie v Piešťanoch a jeho okolí neutícha ani na sklonku sezóny. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy aj architektúry. Septembrový kalendár podujatí je bohatý, jeho aktualizovanú podobu nájdu záujemcovia na adrese kalendar.rezortpiestany.sk.

Published

on

Reklama
Reklama

September v piešťanskom regióne otvára cyklistické podujatie Cyklo Holeška Tour 2023 svojím 17. ročníkom. Toto podujatie je určené začínajúcim, pokročilým i profesionálnym cyklistom, ktorí si chcú vychutnať krásy regiónu na dvoch kolesách.

Milovníci hudby zasa môžu v prvých septembrových dňoch navštíviť hudobný festival Pangula fest v Zámockej záhrade v Hlohovci.

„September je posledný mesiac tohtoročných splavov Váhu, ktoré sa budú konať takmer do konca mesiaca, do 24. septembra,“ informuje výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Záujemcovia budú mať aj v septembri možnosť absolvovať obľúbené komentované prehliadky po meste, Kúpeľnom ostrove a zákulisí Domu umenia. Vo svojich aktivitách budú pokračovať i piešťanské hotely. Hotel Park otvorí september záhradnou slávnosťou, Hotel Splendid bude tak ako celé leto ponúkať Schnitzel & Strudel a pozýva aj na koncert a podujatia pre deti či na rockový večer. Iné žánre ponúkne Hotel Esplanade, ktorý organizuje večer pre milovníkov latina aj gitarový koncert.“

Nebudú chýbať veľké podujatia

Elektrárňa Piešťany je známy priestor, kam sa chodí na skvelé akcie. Nebude to inak ani v septembri, keď bude Elektrárňa hostiť inTOLERANT fest či (Ne)konferenciu Gastrolove 2023.

Reklama

Piešťanský september sa ponesie aj v znamení tradičných veľkých podujatí. V Dome umenia sa budú konať XXIV. Organové dni v Piešťanoch 2023 aj Slávnostné otvorenie 43. umeleckej sezóny. Záver sezóny by sa nerátal ani bez 18. Medzinárodného filmového festivalu CINEMATIK 2023 a bez medzinárodnej súťažnej výstavy kvetov Victoria Regia.

„Na svoje si prídu aj milovníci ľudovej zábavy, v našom regióne sa budú počas septembrových dní konať napríklad Dožinky v Hudobnom pavilóne na Kúpeľnom ostrove, Michalský jarmok v Hlohovci či Kapustové hody v Trebaticiach,“ dopĺňa pozvánku Tatiana Nevolná. „Do pozornosti dávam aj piešťanské Dni architektúry, v rámci ktorých sa uskutoční komentovaná prehliadka, filmové predstavenie aj cyklovychádzka po Piešťanoch. V Napoleonských kúpeľoch na Kúpeľnom ostrove bude aj v septembri stále otvorená výstava Alfonz Mucha: Kvetinové svety.“

Vydajte sa na hrad aj do hlbín vesmíru

V závere leta pripravil hrad Beckov pre malých návštevníkov hradnú cestu plnú vedomostných úloh a pre malých i veľkých tvorivé dielne a humorné prehliadky.

Hudobná reštaurácia La Musica ponúkne tradičné piatkové koncerty a Mango Music Club sa každú sobotu otvára pre milovníkov klubovej zábavy.

Hlohovská hvezdáreň a planetárium organizuje pozorovania jesennej hviezdnej oblohy a Gitarové múzeum Piešťany okrem iného pozýva aj na výstavu hudobných kuriozít.

„Okrem toho ponúkne náš región mnoho ďalších podujatí, odporúčam sledovať ich prehľad, ktorý neustále aktualizujeme na našej webovej stránke,“ dodáva Tatiana Nevolná.

 

Zo septembrových podujatí vyberáme:

• 1.9. Cyklo Holeška Tour 2023, Futbalový štadión, Rakovice
• 1.9. SUMMER GARDEN PARTY, Hotel Park, Piešťany
• 1.-2.9. Pangula fest – hudobný festival, Zámocká záhrada, Hlohovec
• 2.9. inTOLERANT fest, Elektrárňa Piešťany, Piešťany
• 5.8.-6.9. Organové dni v Piešťanoch 2023, Piešťany
• 9.9. Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov, Vojenské historické múzeum, Piešťany
• 9.9. Kapustové hody, Trebatice
• 9.9. Wintertango na korze, Winterova ulica, Piešťany
• 10.9. Dožinky – Folklórny súbor Žito, Hudobný pavilón Harmony, Kúpeľný ostrov, Piešťany
• 11.-17.9. September fest 2023 – pivný festival, Námestie slobody, Piešťany
• 12.-17.9. CINEMATIK 2023 – 18. Medzinárodný filmový festival Piešťany, Piešťany
• 17.9. Dívčí Saxofonový Orchestr Luhačovice – koncert, Hudobný pavilón v mestskom parku, Piešťany
• 22.-24.9. VICTORIA REGIA, Piešťany
• 28.-29.9. (Ne)konferencia Gastrolove 2023, Elektrárňa Piešťany, Piešťany
• 29.9.- 30.9. Michalský jarmok, Hlohovec
• 29.9. Slávnostné otvorenie 43. umeleckej sezóny: Slovenské národné divadlo – DETI, činohra, Dom umenia, Piešťany
• 30.9. Dni architektúry, Kultúrno-kreatívne centrum ARTA, Piešťany

TS Rezort Piešťany

Populárne články