Connect with us

Aktuality

Scéna z Kalvárie navodzuje veľkonočnú atmosféru a nabáda k zamysleniu

Published

on

Reklama
Reklama

Pandemická situácia spôsobuje, že stále nemôžeme prežívať udalosti, tak ako sme boli zvyknutí. Vyzerá to, že tohtoročná Veľká noc bude tiež iná ako predošlé. Vďaka ľudskej kreativite však prichádzajú nové podnety, ktoré prinášajú podnetné zážitky.
Materské centrum Úsmev je známe svojimi aktivitami, ktoré prinášajú najmä rodinám s deťmi príležitosť stráviť príjemné spoločné chvíle. Počas koronaobdobia už pripravilo zaujímavý betlehem cez Vianoce pri kostole sv. Štefana, kde sa mohli deti i dospelí potešiť pohľadom na malé Jezuliatko a výjav jeho narodenia v chudobnej maštali.
Teraz na Veľkú noc prichádzajú kreatívne duše z Úsmevu s novou inštaláciou. Priestor pre kostole sv. Štefana od tohto víkendu zdobí inštalácia s výjavom z ukrižovania Ježiša Krista na Kalvárii. Keďže pracuje so svetlom a tieňom, efektná je hlavne večer.
„Keďže žijeme vo veľmi neštandardnej situácii, ktorá nás značne obmedzuje v našich zvyčajných aktivitách, snažíme sa prichádzať stále s novými projektami, aby sme ju ľuďom spríjemnili. Uvedomujeme si ako rodinám chýbajú stretnutia, ako deti túžia po aktivitách s kamarátmi, čo však momentálne nie je možné. Našim cieľom bolo prostredníctvom priblíženia výjavu z Kalvárie priniesť priblíženie udalostí Veľkej noci. Nebudeme ju zrejme môcť sláviť a pripomínať si v kostole, tak aspoň takto chceme priniesť podnet na zamyslenie pre každého človeka, ktorý prejde okolo. Rodiny s deťmi sa tu môžu zastaviť počas vychádzky a veríme, že naberú aj vďaka tomu silu zvládnuť súčasné obmedzenia,“ priblížila Marcela Vrbová z MC Úsmev.
Dobrovoľníci s členkami Úsmevu pripravujú tiež zaujímavú veľkonočnú inštaláciu v Mestskom parku, kde budete mať tiež príležitosť potešiť oči i dušu.
-red- Foto: -th-

Populárne články