Connect with us

Aktuality

Samospráva pripravuje koncepciu statickej dopravy. Podľa návrhu v širšom centre bez platenia temer nezaparkujete

Návrh Koncepcie statickej dopravy v meste Piešťany pripravuje pre samosprávu trenčianska spoločnosť Argus-DS. Vo štvrtok 26. mája sa uskutoční jej verejné prerokovanie o 15:00 h v Mestskej knižnici. Po zapracovaní pripomienok by o materiáli malo rozhodnúť mestské zastupiteľstvo.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Koncepcie rieši širšie centrum mesta a Floreát, pričom ich rozdeľuje  na viacero pásiem. Ohraničenie lokality je  Nábrežím I. Krasku, Kuzmányho ulicou, Námestím 1. mája, Sasinkovou,  ul. A. Hlinku, hlavným ťahom cez Piešťany Bratislavská – Žilinská, Teplickou ulicou, Ovocnou, Kukoreliho, D. Tatarku, Bratislavskou, Krajinskou a ďalej zahŕňa ulice „veľkého“ Floreátu po Rybnú ulicu.  Predovšetkým tam by mali obyvatelia zbystriť pozornosť a vyjadriť svoj názor na pripravovaný dokument. Podľa materiálu by sa mal zvýšiť počet vyznačených parkovacích miest a aj preto má dôjsť k zjednosmerneniu niektorých ulíc.  Celkovo by mali byť doznačené stovky parkovacích miest.

Cena parkovania podľa príslušného pásma má byť od 50 centov po 2 eurá. Rezidenti konkrétneho pásma by podľa návrhu mali mať k dispozícii parkovacie karty na prvé auto na bytovú jednotkou za 40 eur na rok, na druhé auto 100 eur/rok a tretie za 360 eur. Obyvatelia mesta (rezidenti) by si mohli kúpiť  parkovaciu kartu pre širšie centrum na prvé auto za 160 eur za rok, na druhé auto za 300 a tretie za 600. Táto karta by neplatila v pásme A.

Ak bývate mimo Piešťan, podľa návrhu si môžete kúpiť celoročnú kartu za 200 eur platnú na parkovisku na Nálepkovej ulici a pri futbalovom štadióne. Ak by ste chceli kartu pre celé spoplatnené širšie centrum s výnimkou pásma A, karta má stáť 600 eur.

Reklama

V uplynulých dvoch pandemických rokoch boli príjmy z výberu parkovného na všetkých mestských parkoviskách a státiach približne 40-tisíc eur mesačne. Ročne je to teda necelých 500-tisíc eur. Spracovaný materiál koncepcie neuvádza kam by sa po realizácii zmien v parkovacej politike mali uberať príjmy mesta z parkovania a neuvádza ani náklady potrebné na realizáciu zmien.

Kompletné materiály nájdete na stránke Mesta Piešťany https://www.piestany.sk/mesto/doprava/.  Pripomienky k predloženému návrhu Koncepcie statickej dopravy v meste Piešťany, je podľa vyjadrenia predstaviteľov samosprávy zaslať na emailovú adresu beata.palkechova@piestany.sk, miroslav.kadlicek@piestany.sk, resp. predložiť najneskôr na jeho verejnom prerokovaní v Mestskej knižnici (Školská 19, Piešťany) dňa 26. mája 2022 o 15:00.

Mesto zverejnilo tiež pripravenú prezentáciu, ktorá približuje hlavné zámery a zmeny v jednotlivých pásmach.

 

-red- Zdroj: Mesto Piešťany / ARGUS-DS

 

Populárne články