Úvod Aktuality S testovaním piešťanských žiakov súhlasí 73 % rodičov

S testovaním piešťanských žiakov súhlasí 73 % rodičov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťanská radnica na základe pokynov ministerstva školstva pripravuje návrat žiakov druhého stupňa základných škôl do lavíc. Malo by mu predchádzať testovanie na covid-19, s ktorým väčšina rodičov súhlasí 우라라 미로첩 다운로드.

Všetkých zriaďovateľov základných a stredných škôl, minister školstva v decembri minulého roku vyzval, aby vyplnili dotazníky o súhlase či nesúhlase s testovaním rodičov a detí pred nástupom do škôl 사무라이 쇼다운 5 스페셜 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Z celkového počtu 1 097 žiakov druhého stupňa základných škôl v Piešťanoch sa podľa prieskumu chce dať otestovať 806 detí. Pre nástup žiakov druhého stupňa s predpokladom návratu do škôl od 18 soil too. januára 2021 bolo objednaných 2 788 testov pre žiakov, ich rodičov a zamestnancov.

Testovanie žiakov ZŠ Mojmírova a ZŠ F. E. Scherera by sa malo uskutočniť v priestoroch škôl Puyopuyo mp3. Žiaci, rodičia a zamestnanci ZŠ M. R. Štefánika sa budú testovať v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, a.s. a pre školy ZŠ Holubyho a Brezová je určené odberné miesto v Kúpeľnom ústave F What abouting. E. Scherera.

Školy majú možnosť otestovať zamestnancov, žiakov, ale aj jedného zákonného zástupcu, ktorý žije so školákom v jednej domácnosti.

Podľa ministra školstva bude antigénové testovanie žiakov, rodičov a zamestnancov škôl preplatené.

Pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, je od 11. januára 2021 zabezpečená prevádzka školských klubov detí na ZŠ Brezová a ZŠ Holubyho. Záujem o školské družiny veľký nie je, momentálne ich navštevuje na oboch školách spolu desať detí.

Zdroj: piestany.sk

REKLAMA