Connect with us

Aktuality

S požiarom mlyna v Kostoľanoch bojovalo až dvanásť hasičov

Published

on

Reklama

Hasiči z Piešťan, Hlohovca, Trnavy aj dobrovoľníci z chotáru Veľkých Kostolian mali v noci z utorka na stredu plné ruky práce pri boji s rozsiahlym požiarom, ktorý zasiahol strechu a obytnú časť mlyna. 

pc099368

Reklama

Ako uvádza v tlačovej správe Tomáš Bílik z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, pri príchode hasičov bol už požiar v pokročilom štádiu a značne rozšírený: „Dňa 13. januára 2015 približne o 22.00 hod. bol ohlásený požiar mlyna v obci Veľké Kostoľany (okres Piešťany). V objekte mlyna sa nenachádzali žiadne osoby.“

S požiarom bojovalo až dvanásť  hasičov a dobrovoľníkov aj s použitím dostupnej hasičskej techniky. „Likvidáciu požiaru komplikoval hasičom hlavne rozmočený terén v okolí objektu, nízke teploty a silné zadymenie priestorov,“ pokračuje T. Bílik v tlačovej správe. Okrem likvidácie požiaru hasiči zároveň rozoberali sutinu a konštrukčné prvky strechy, krovu a prehorenej stropnej časti. Na hasenie požili približne 50 tisíc litrov vody.

Reklama

„Likvidačné práce boli ukončené dňa 14. januára 2015 približne o 03.30 hod. V dôsledku požiaru neutrpela zranenia žiadna osoba. Predbežná škoda na majetku bola vyčíslená na 30.000 eur a hodnota uchráneného majetku bola stanovená na 40.000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ uzatvára T. Bilik.

(TS, ilustr. foto: archív)

 

Populárne články