Connect with us

Aktuality

S Krajinský mostom to bude ešte na dlho

Published

on

Reklama
Reklama

Tak znie pointa reportáže, ktorú v relácii Pozor, zákruta! odvysielal Slovenský rozhlas. Jej tvorcovia si problém Krajinského mosta všimli vďaka plánovanej blokáde, ktorá sa nakoniec neuskutočnila.

[singlepic id=42280 w=360 h=275 float=right]Návrhy, kde nájsť finančné prostriedky na zlepšenie zlého technického stavu jediného cestného premostenia Váhu v Piešťanoch a širokom okolí, v reportáži nezazneli. K problému sa nevyjadril ani žiaden zástupca Trnavského samosprávneho kraja. Jana Vitková z mestského úradu pripomenula, že kraj spracováva svoj nový územný plán, v ktorom by malo byť zahrnuté aj nové premostenie Váhu v Piešťanoch.

Posledným krokom na udržanie prejazdnosti úzkeho mosta zo strany jeho správcu bola zmena dopravného značenia, ktorá zakázala vjazd vozidlám ťažším ako 12 ton.

Výsledkom verejného zhromaždenia zo 6. septembra je petícia, pod ktorou je aktuálne okolo 200 podpisov. Poslancov krajského zastupiteľstva vyzýva, aby situáciu riešili. „Žiadame, aby zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja našlo financie na riešenie rekonštrukcie Krajinského mosta alebo iné možnosti nového premostenia Váhu v okolí Piešťan,“ znie časť textu petície.

Reklama

Podľa Michala Hyneka z občianskeho združenia Ľudia pre lepšie Piešťany bude v najbližších týždňoch občanom k dispozícií na podpis na rôznych miestach v našom meste a okolitých obciach. Jej elektronická forma má momentálne 119 signatárov.

Záznam relácie Pozor zákruta! zo 7. septembra si môžete vypočuť tu.

(mp)

Populárne články