Connect with us

Aktuality

Rýchlostný maratón odštartoval, policajti budú nekompromisní

Published

on

Reklama
Reklama

Dnes, vo štvrtok 21. apríla na slovenských cestách odštartoval 24-hodinový „Rýchlostný maratón 2016“ v podobe dopravno-preventívnej akcie. Polícia bude kontrolovať najmä dodržiavanie maximálnej dovolenej rýchlosti. Úseky, na ktorých budú merať rýchlosť, vyberali aj sami občania.

„Polícia už druhý rok zapája širokú verejnosť do znižovania počtu dopravných nehôd. Od 18.marca do 3.apríla 2016 mohol ktokoľvek navrhnúť úseky ciest pre Rýchlostný maratón na stránke Ministerstva vnútra SR. Bolo to jednoduché, stačilo len vyplniť tabuľku,“ uvádza hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Po vyhodnotení všetkých návrhov zostavía zoznam „Top navrhovaných úsekov“. „Možno práve v tom vašom budú policajti počas maratónu. Napriek tomu, že ide o preventívnu akciu, závažné priestupky budú policajti riešiť nekompromisne,“ upozorňuje hovorkyňa. Navrhované úseky ciest budú operatívne využívané aj pri kontrole v dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky počas celého roka.

Reklama

Polícia (1)Polícia prvý krát zapojila verejnosť do tejto akcie minulý rok. Vlani dostala celkovo 860 podnetov, v ktorých občania navrhovali 1 060 úsekov. Po ich vyhodnotení bolo relevantných 771 podnetov. Policajti vyhodnocovali navrhované úseky aj z hľadiska bezpečnosti, keďže nie všetky úseky boli vhodné, napríklad, nebolo by možné bez rizika zastaviť vozidlo. Polícia teda napokon využila 677 podnetov, z ktorých vyplynulo 844 úsekov, kde sa počas predmetnej akcie merala rýchlosť. Okrem prekročenia rýchlosti bolo počas akcie zistené aj požitie alkoholu u vodičov motorových i nemotorových vozidiel.

Zdroj: Tlačová správa PPZ, www.minv.sk

Populárne články