Connect with us

Aktuality

Rusi chcú zmeniť družstvo v Drahovciach na kozmetickú fabriku

Published

on

Reklama

Nové pracovné miesta by podľa investičného zámeru mali vzniknúť v roku 2015. Firma Aseptika zatiaľ iba predložila projekt novej priemyselnej haly na posúdenie príslušným úradom.

[singlepic id=39722 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Stavba má stáť v areáli bývalého družstva v Drahovciach. Podľa investičného zámeru bude slúžiť ako expedično-administratívny objekt pre finálne kompletizovanie mokrých servítkov na jednorázové použitie. V ďalšej časti má prebiehať finálna úprava hotových kozmetických výrobkov.

„Hala bude zabezpečená najmodernejšími technológiami baliarenských strojov, ktoré budú dovezené od špecializovaných výrobcov z Talianska, Španielska a rovnako i automatizovanými linkami nemeckej výroby,“ píše sa v zámere, ktorý investor predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Reklama

REKLAMA

fitness sity dieta

Potrebné suroviny na balenie obrúskov chcú dovážať z Fínska. Prácu tu môže nájsť vyše 40 ľudí. Predpokladaný termín začiatku výstavby je november 2013.

Spoločnosť Aseptika založila Oľga Pelechatajová, ktorá má podľa obchodného registra trvalý pobyt v Moskve. Konateľom je Arsen Sarkisian a zástupkyňou firmy pri komunikácii so slovenskými úradmi je Greta Sarkisian.

Toto meno bolo spomínané v súvislosti s výstavbou obytných domov, hotela a rekreačných zariadení na Banke, blízko Kúpeľného ostrova. Výstavba projektu za 150 mil. eur mala odštartovať na jar 2010. Doteraz sa tak nestalo.

Text: Martin Palkovič Foto: Aseptika s. r. o.

Populárne články