Connect with us

Aktuality

Rošáda na poste šéfa nemocnice. V správnej rade je Ego

Published

on

Reklama

Zmena na kresle riaditeľa sa udiala krátko potom, ako ministerka Zuzana Zvolenská (Smer-SD) vymenovala nových členov Správnej rady Nemocnice Alexandra Wintera (NAW). Róberta Marmillu nahradila Mária Domčeková z Nitry.

[singlepic id=9108 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Podľa informácií z ministerstva zdravotníctva prišlo k zmenám v zložení najvyššieho orgánu NAW v tomto roku už trikrát. Najprv 6. a 14. septembra a naposledy v utorok 27. novembra. V ten istý deň bol odvolaný riaditeľ a na tento post vymenová Mária Domčeková z Nitry. Aktuálne je členom správnej rady aj Michal Straka, známy ako Ego zo skupiny Kontrafakt. Nominovalo ho ministerstvo.

Reklama

Odpovede na otázky ohľadom dôvodov týchto zmien nám dnes predpoludním prisľúbila predsedníčka Správnej rady NAW Drahoslava Kupcová. Doteraz však neodpovedala a nezdvíha ani telefón. Cez SMS sa ospravedlnila, že sa nestihla vyjadriť.

„Ministerstvo zdravotníctva vo väzbe na platný legislatívny stav využilo zákonnú možnosť realizácie personálnych zmien členov (zástupcov štátu) správnej rady predmetnej neziskovej organizácie,“ uviedla hovorkyňa ministerstva Zuzana Čižmáriková. Dôvody na tieto zmeny nekonkretizovala, dodala len, že bývalým členom správnej rady funkčné obdobie neuplynulo.

Podľa našich informácií boli zástupcovia zamestnancov nemocnice v správnej rade proti odvolaniu Roberta Mamrillu. Keď ministerstvo navýšilo počet členov tohto orgánu o jedného, Mamrillu sa podarilo odvolať.

Už začiatkom novembra sme informovali, že v Dozornej rade NAW sedia výhradne členovia strany Smer-SD. Krajská predsedníčka Renáta Zmajkovičová, jej asistentka v parlamente Adriana Herdová a mestský poslanec Ján Ranostaj.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

Populárne články