Connect with us

Aktuality

Rodinný dom v Moravanoch zachvátil požiar

V utorok 14. novembra podvečer mali hasiči plné ruky práce v Moravanoch nad Váhom. Horiaci rodinný dom na Sladovej ulici hasili jednotky z Piešťan a Hlohovca i dobrovoľní hasiči z Moravian.

Published

on

Reklama

K požiaru došlo okolo siedmej večer. Prví boli na mieste hasiči z hasičskej stanice v Piešťanoch. Následne sa k nim pripojili hasiči z Moravian. Tí pomáhali s odpojením objektu od inžinierskych sietí a hasení pomocou 1xVTL a 1xC prúdu v silne zadymenom prostredí s ochranou ADP.

Na miesto bola povolaná aj posilová jednotka OR HaZZ – Piešťany z hasičskej stanice Hlohovec. „Hasebné práce pokračovali aj po páde stropnej konštrukcie rozhrabávaním a dohášaním lokálnych a skrytých ohnísk. Po likvidácii požiaru a zbalení vecných prostriedkov sa zásahové družstvo v čase 21:24 vrátilo na základňu,“ informovali členovia DHZ Moravany nad Váhom na svojej facebookovej stránke.

Reklama

Aktualizované 15.11.2023 17:00 h

„Tesne pred 19-tou hodinou bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu v obci Moravany nad Váhom (okres Piešťany). Po príjazde hasičských jednotiek bolo zistené, že požiarom bolo zasiahnuté celé vrchné podlažie domu. Na mieste udalosti boli vykonané likvidačné práce 2 vysokotlakovými a 1 „C“ prúdom. Požiar spôsobil silné zadymenie interiéru rodinného domu, preto bolo nutné použitie pretlakovej ventilácie. Pri udalosti prišlo k čiastočnej intoxikácii 1 osoby, ktorá bola ošetrená na mieste. Celkovo zasahovalo 12 profesionálnych príslušníkov so 6 kusmi hasičskej techniky. Na mieste udalosti zasahoval i Dobrovoľný hasičský zbor obce Moravany nad Váhom. Predbežná škoda bola odhadnutá na sumu 80 000€. Včasným a odborným zásahom sa podarilo hasičom uchrániť majetok v hodnote 100 000€. Príčina vzniku požiaru je v súčasnej dobe v štádiu šetrenia,“ informovala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajské riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Reklama

-th- Foto: DHZ Moravany nad Váhom. KR HaZZ v Trnave

Populárne články