Connect with us

Aktuality

Rodičia pozor, vystríhajte svoje deti pred cudzími – v Trebaticiach chceli uniesť dievčatko

Published

on

Reklama
Reklama

Aktualizované – Rodičia by mali minimálne v najbližších dňoch výrazne zvýšiť svoju opatrnosť, pretože v neďalekých Trebaticiach takmer došlo k únosu 10-ročného dievčatka. Pri pokuse mala figurovať biela dodávka, muž s vrecom a kuklou na hlave. Dievčatku sa pred mužom podarilo utiecť a schovať. Informáciu, ktorá sa objavila na sociálnej sieti, nám dnes ráno potvrdil starosta obce Juraj Valo, ktorému ju nahlásil otec maloletej. Podobné prípady sa objavili aj pred týždňom na východe Slovenska. 

„V daný deň mi asi hodinu potom, ako prišlo dievča domov, volal vystrašený otec. Opísal mi danú situáciu tak, ako ste uviedli s tým, že dcéra je vyľakaná a nemá dôvod neveriť jej slovám. Na to som kontaktoval riaditeľa PZ vo Vrbovom, kde som mu situáciu opísal. Podľa jeho slov nič také nebolo v Trebaticiach hlásené, ani nezaznamenali niečo podobné v iných obciach. Dohodli sme, že na ulici v mieste bydliska tohto dievčaťa zintenzívnia pravidelné hliadky. O tomto opatrení bol mnou informovaný i otec dievčaťa,“ uviedol starosta Trebatíc Juraj Valo. Podľa výpovede otca sa pokus o únos mal stať v utorok 19. apríla po siedmej hodine večer. V súčasnosti polícia preveruje kamerový záznam z hlavnej ulice v obci.

Podobné prípady sa odohrali pred viac ako týždňom v Košiciach, kde sa pri viacerých základných školách, napríklad na Furči, Ťahanovciach či na Sídlisku KVP, objavila biela dodávka, ktorej osádka mala lákať deti na cukríky.

O stanovisko sme požiadali aj Krajské riaditeľstvo policajného zboru, podľa hovorkyne Martiny Kredatusovej polícia informáciu preveruje, zatiaľ však nie je nič potvrdené. „Trestné oznámenie nepodal nikto,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že  polícia v obci a okolí zvýšila počet hliadok.

Reklama

-lt/Zdroj: facebook, Obec Trebatice, kosicednes.sk, kosice.korzar.sme.sk/Foto: ilustračné-

Populárne články