Connect with us

Aktuality

Riaditeľka nemocnice podala trestné oznámenie

Published

on

Reklama

Podľa Márie Domčekovej je potrebné preveriť aj proces verejného obstarávania tomografu v roku 2012. Preto podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a podnikne ďalšie kroky na očistenie mena Nemocnice Alexandra Wintera aj na ochranu svojej cti a povesti.

domcekova1

Reklama

Medzi zamestnancami nemocnice v týchto dňoch koluje petícia za odvolanie súčasnej riaditeľky Márie Domčekovej. Právo urobiť to majú členovia správnej rady, ktorí sa opäť stretnú budúci týždeň. Štyria zástupcovia ministerstva zdravotníctva a dvaja zástupcovia zamestnancov by na tomto stretnutí mali rozhodnúť o nástupcovi Renáty Zmajkovičovej na poste šéfky dozornej rady.

Lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová upozorňujú, že zloženie správnej rady nie je v súlade so zákonom a argumentujú rozhodnutím Krajského súdu v Trnave vo veci skončenia pracovného pomeru s bývalým riaditeľom. Mária Domčeková aj ministerstvo si myslia opak. „Sú vymenovaní riadne a podľa zákona,“ uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Reklama

Verejným obstarávaním v piešťanskej nemocnici sa už zaoberá prokuratúra aj kontrolné úrady. Mária Domčeková dnes z podozrivého zásahu do obstarávania z roku 2012 obvinila bývalého riaditeľa Roberta Mamrillu aj doktora Alana Suchánka, ktorý bol členom komisie na otváranie a vyhodnocovanie ponúk. Komisia chcela uchádzača s najvyššou cenou z obstarávania vylúčiť, ale po zásahu vtedajšieho šéfa nemocnice to neurobila.

Preto v roku 2012 vyhrala najdrahšia ponuka, v ktorej víťaz podľa Márie Domčekovej uvádzal klamlivé údaje. Ostatní uchádzači sa však na Úrad pre verejné obstarávanie neobrátili.

Nákupu tomografu potom zabránila správna rada, v ktorej mala štyroch zástupcov vtedajšia ministerka Zuzana Zvolenská. Podľa súčasnej riaditeľky to spravila aj na základe odporúčania dozornej rady, ktorej ešte nepredsedala Renáta Zmajkovičová.

„Po zistení týchto skutočností, som ako riaditeľka nemocnice podala trestné oznámenie v tejto veci a pripravujem tiež príslušné opatrenia pre očistenie mena nemocnice, ako aj na ochranu mojej cti a povesti. Vzhľadom k uvedenému je otázne, či skutočným dôvodom spochybňovania verejného obstarávania v roku 2014 MUDr. Suchánkom, bola záchrana finančných prostriedkov nemocnice, alebo iné záujmy,“ uzavrela Mária Domčeková.

Celé jej stanovisko nájdete na tejto adrese.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články