Connect with us

Aktuality

Revue Piešťany avizuje zimu

Published

on

Reklama
Reklama

Už titulná fotografia z pešej zóny, ktorá zachytáva netradičný výjav naznačuje, že najnovšie číslo trojjazyčného časopisu je venované zime. Na internete si čitatelia môžu prelistovať jeho elektronickú verziu, v tlačenej podobe je časopis dostupný v Piešťanskom informačnom centre a Starej lekárni.

[singlepic id=22697 w=320 h=240 float=left]Hneď prvý článok časopisu je vianočný. Približuje príbeh betlehemov zo zbierky manželov Gruskovcov. Fotografie betlehemov z celého sveta boli urobené počas výstavy v Balneologickom múzeu, ktorá sa chváli prívlastkom najnavštevovanejšia za uplynulý rok.

Ďalšie materiály sa vracajú k medzinárodnej prehliadke filmov Cinematik, k farebnej Victorii Regii a tiež ku country festivalu Lodenica. Nechýbajú ani články reflektujúce ďalšie kultúrne udalosti – charitatívnu dražbu výtvarného umenia, štvrtú Young Art Show, jubileum karikaturistu Jozefa Babušeka a portrét Yara Kupča s názvom Duša fotografa má viac než 24 karátov.

Z hľadiska historických faktov je zaujímavá stať s titulkom Vojvoda Albert Kazimír prvý exportér piešťankého bahna. Nasledujú zimné fotografie Piešťan Petra Kaclíka a Romana Tibenského. Orinológ Pavel Kanuščák sa ďalej venuje životu vtáctva v mestskom parku počas zimy. Vydanie uzatvára šport, konkrétne úspechy piešťanských veslárov, ktorý počas Majstrovstiev Slovenska na Sĺňave získali osem zlatých medailí.

Reklama

Text: Martin Palkovič

Populárne články