Connect with us

Aktuality

Aktualizované: Remo Cicutto je nepotvrdeným kandidátom na šéfa ÚVO

Published

on

Reklama

Piešťanský primátor by sa mohol stať šéfom Úradu pre verejné obstarávanie. Správu dnes predpoludním priniesol portál sme.sk, ktorý ju prebral z Tlačovej agentúry Slovenskej republiky. Sekretariát primátora ju nechcel komentovať.

[singlepic id=8508 w=320 h=240 float=right]„Jedným z kandidátov na nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) má byť primátor Piešťan Remo Cicutto,“ píše sa v správe zverejnenej na sme.sk. Jej zdrojom je TASR. Za nomináciou údajne stojí Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Reklama

Správu sme sa pokúšali overiť na sekretariáte primátora. Jeho vedúca Drahomíra Moretová ju nekomentovala. Veronika Panáková, asistentka výkonných podpredsedov ZMOS nomináciu nevedela potvrdiť ani vyvrátiť. Podľa jej slov vedenie ZMOS-u práve rokuje s premiérom Robertom Ficom.

Aktualizované (18. apríla 16.25 h): Výkonný podpredseda ZMOS Milan Muška nomináciu piešťanského primátora Rema Cicutta po rokovaní s premiérom Ficom nepotvrdil. Povedal iba, že sa hovorí o rôznych menách. „Zo ZMOS-u nie je žiadna oficiálna nominácia. Premiér sa vyjadril v jednej z verejných relácií, ešte možno keď nebol premiérom, že chce riešiť otázku Úradu pre verejné obstarávanie v úzkej súčinnosti s partnermi na strane zamestnávateľov a my sme jednými zo zamestnávateľov v rámci tripartity. Preto sa zamestnávatelia stretávali, zamýšľali nad tým a rokovali o rôznych menách, ale žiadne meno nepadlo.“

Reklama

Text: M. Palkovič

Populárne články