Connect with us

Aktuality

Reklama pre celé Slovensko: BBC odvysielala reportáž z Piešťan

Published

on

Reklama
Reklama

Príbeh desaťročnej Molly Moore, ktorá sa liečila v Adeli Medical Centre, zaujal britskú verejnoprávnu televíziu, ktorú sledujú ľudia na celom svete. Rodičia ochrnutého dievčatka si všimli pozitívne účinky špeciálnej terapie už po troch dňoch.

[singlepic id=48000 w=320 h=240 float=left]Reportáž BBC začína niekoľkými pohľadmi na centrum a pokračuje cvičením s malou Molly v rehabilitačnom centre Adeli. Nasleduje opis liečebných postupov, vďaka ktorým je toto zdravotnícke centrum jedným z najlepších v celej Európe.

Generálny riaditeľ Adeli Maxim Raskin v reportáži hovorí, že rehabilitácia je pre deti podobne náročná ako intenzívny tréning vrcholových športovcov, ale prináša výsledky. Tie si všimli aj rodičia malej Molly. „Už po troch dňoch dokázala sedieť oveľa lepšie,“ hovorí jej mama.

Zdravotný stav pacientky vyžaduje aj starostlivosť logopéda. Okrem chodenia nemôže Molly ani rozprávať a prehĺtať. Logopédka však snahu dievčatka chváli a pripomína, že motiváciou sú aj pesničky chlapčenskej kapely One Direction, ktorú má Molly rada.

Reklama

N záver sa reportáž krátko venuje terapii kyslíkom a jej autorka Anna Todd pripomína, že Piešťany sú známe vďaka liečivým účinkom na telo aj myseľ.

Celú reportáž si môžete pozrieť tu

(red)

REKLAMA

ijav-ucto

Populárne články