Úvod Aktuality Radšej spomaľte, polícia bude až do nedele kontrolovať rýchlosť

Radšej spomaľte, polícia bude až do nedele kontrolovať rýchlosť

REKLAMA
Esesko

Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych štátov, organizuje tento týždeň spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu legal copper code. Až do nedele 28. augusta sa policajti zamerajú v prvom rade na kontrolu dodržiavania najvyššej dovolenej rýchlosti jazdy vozidiel. Európskej dopravno-bezpečnostnej akcie sa zúčastňujú policajti na celom území Slovenska 팔라 독 버그 판 apk 다운로드. Prekročenie predpísanej rýchlosti jazdy vozidlom je druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd hneď po porušení povinností vodičov. Za sedem mesiacov tohto roka došlo v dôsledku rýchlosti k vyše tisíc nehodám, o život pri nich prišlo 33 osôb. 

Sládkovičovo nehoda 02

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Dopravní policajti sa počas kontrol zamerajú aj na ďalšie porušenia pravidiel cestnej premávky Elvis Quick. Cieľom dopravno-bezpečnostnej akcie je hlavne pozitívne ovplyvnenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 kilometrov za hodinu a ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, najviac 90 kilometrov za hodinu 2018 최신가요 다운로드. Vodič autobusu a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kilogramov smie jazdiť rýchlosťou najviac 90 km/h Download the Adidas logo. Na diaľnici a na rýchlostnej ceste vodič autobusu smie jazdiť rýchlosťou najviac 100 km/h a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kilogramov rýchlosťou najviac 130 kilometrov za hodinu Download arcgis.

bicykel nehoda

Napriek najvyšším povoleným rýchlostiam musí vodič v prvom rade prispôsobiť rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu ghost64 exe 다운로드. Musí brať ohľad aj na poveternostné podmienky, stav a povahu vozovky, ako aj iné okolnosti, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad 댄스 곡 다운로드. Netreba zabúdať ani na dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami a pripútanie sa bezpečnostným pásom je už snáď samozrejmosť.

-lt//Zdroj: Tlačová správa – Prezídium Policajného zboru Slovenskej republiky/Foto: archív-

REKLAMA