Connect with us

Aktuality

Radnica plánuje na sídliskách ďalšie parkoviská

Published

on

Reklama

Spolu 242 miest na parkovanie má pribudnúť na sídliskách Adam Trajan a Juh. Mesto Piešťany dnes zverejnilo výzvu na predloženie ponúk na vypracovanie projektovej dokumentácie (PD).

[singlepic id=22696 w=320 h=240 float=right]Nové parkoviská plánuje radnica postaviť na Gaštanovej (177 miest) aj na ulici Mateja Bela (65 miest), kde je situácia s parkovaním dlhodobo veľmi zlá. Podľa katastrálnej mapy tam má vzniknúť parkovisko pred vchodom Mateja Bela č. 26 (parcela č. 10085).

Reklama

K pozemku, na ktorom je v súčasnosti trávnatá plocha, autá nemajú prístup. Zo všetkých strán je ohraničený chodníkom, takže projektanti budú musieť riešiť jeho napojenie na cestu. V zadaní sa ďalej píše, že nové parkovacie plochy musia byť navrhnuté zo zámkovej dlažby. Rozšírenie parkovísk na Gaštanovej má mať asfaltový povrch. Do PD je nutné zahrnúť aj náhradnú sadovú výsadbu alebo presun už vysadených stromov.

Projektové dokumentácie majú byť vypracované do konca apríla, resp. do konca mája. Svoje ponuky musia záujemcovia o súťaž predložiť do 15. februára. Rozhodne najnižšia ponúknutá cena.

Reklama

O výstavbe parkovísk na sídliskách rozhodli v decembri mestskí poslanci, keď ako jedinú zmenu v rozpočte presadili kapitálové výdavky na ich projektové dokumentácie (spolu s PD na opravu chodníka na Nálepkovej) v hodnote 9 600 eur. V tohtoročnom rozpočte našli tiež prostriedky na realizáciu týchto troch projektov, spolu 378 000 eur.

Parcela č. 10085 na mape:


Zväčšiť mapu

Text a ilustr. foto: M. Palkovič

Populárne články