Connect with us

Aktuality

Radnica bude o matričných údajoch informovať sama

Published

on

Reklama
Reklama

Údaje o narodených deťoch, uzatvorených manželstvách a úmrtiach budú môcť obyvatelia nájsť na webovej stránke mesta a v periodiku Radnica informuje. Mestský úrad sa tak rozhodol ukončiť dlhoročnú spoluprácu s Piešťanským týždňom, ktorý tieto informácie pravidelne uvádzal vo svojich rubrikách. Jedným z dôvodov k zmene bol podnet občana na portále Odkaz pre starostu. Matričné údaje tak budú prístupné zdarma, ale čitatelia ich už nenájdu v obľúbenom periodiku. 

„Tieto údaje týždenníku Piešťanský týždeň už niekoľko mesiacov poskytované nie sú. Mesto má v pláne tieto údaje zverejňovať na webovej stránke mesta ako aj v periodiku Radnica informuje,“ reagovala na naše otázky hovorkyňa mesta Eva Bereczová.

„Na stránkach viacerých miest a tiež aj obcí sú údaje o tom, kto sa narodil, zomrel, uzatvoril manželstvo. Na stránke www.piestany.sk som také nič nenašiel. Bolo by možné tieto údaje zverejňovať?“ zisťoval na portále Odkaz pre starostu ešte 11. októbra 2014 obyvateľ mesta. Odpoveď na podnet bola záporná s odôvodnením, že spolupráca s periodikom Piešťanský týždeň je zaužívaná, ale používatelia ju v následnom hlasovaní označili za nedostatočnú.

-lt/foto: archív-

Reklama

 

 

 

 

Populárne články