Connect with us

Aktuality

Projekty participatívneho rozpočtu budú prezentovať online už zajtra

Mesto Piešťany dnes zverejnilo informáciu, že v stredu 23. februára sa uskutoční online prezentácia projektov Participatívneho rozpočtu, ktoré samospráva vyhodnotila ako realizovateľné a postupujú do hlasovania. Celkovo občania predložili 25 projektov, z nich samospráva posunula ďalej 15 projektov.

Published

on

Reklama

 

Reklama

Online verejná prezentácia nápadov Participatívneho rozpočtu mesta Piešťany sa uskutoční v stredu 23. februára 2022 od 16.30 hod.

Do hlasovania postúpilo osem občianskych projektov:

Naučme sa kompostovať – predkladateľom je OZ Priatelia Elektrárne Piešťany
Volejbal v parku – modernizácia antukového ihriska – predkladateľ Ján Stachura
Deň rodiny – predkladateľ OZ CPPR
Bikepark – predkladateľ OZ Bike Positive
Vytvorenie kontaktného bodu pre seniorov – predkladateľ OZ Aksen
Exteriérová šatňa s jedlým živým plotom – predkladateľ Miroslav Béreš
APOLIENKA – predkladateľ OZ Apolin
Centrum starých Piešťan – predkladateľ OZ Spojené ruky Piešťany

Reklama

 

Investičných projektov, o ktorých budú rozhodovať občania v hlasovaní je sedem:

Dobudovanie druhého ochranného sita na ihrisku v mestskom parku – Gabriela Kašáková
Rekonštrukcia toaliet v Materskom centre Úsmev – predkladateľ Dáša Dzurechová
Oddychový parčík – predkladateľ Martina Drličková Rojková
Projektová dokumentácia „Úprava okolia fontány Chlapec s rybkami“ – Petr Veverka
Cvič a hraj – fitness a minifutbal – predkladateľ Ján Stachura
Doplnenie detského ihriska v mestskom parku – predkladateľ Martin Palkovič
Bezpečne do školy – predkladateľ Marta Glossová

„Detailnejšie informácie o nápadoch na zozname realizovateľných občianskych a investičných projektov Vám odprezentujeme spolu s ich predkladateľmi online formou v stredu dňa 23. februára 2022 od 16:30. Prezentáciu budeme zdieľať na Facebooku a na Youtube. Veríme, že nám zostane aj dostatočný priestor zodpovedanie Vašich otázok ku jednotlivým projektom. Tieto otázky môžete zadávať počas podujatia,“ informovali predstavitelia radnie.

Otázky môžete položiť na sli.do pred i počas prezentácie vo formáte #participaciaPN / názov projektu / Vaša otázka, na web platforme sli.do je potrebné zadať názov ParticipaciaPiestany a kód 782249 alebo je možné ich zaslať vopred emailom na participacia@piestany.sk.

Hlasovanie za nápady participatívneho rozpočtu prebehne v termíne 1. – 18. marca 2022 na webovej stránke Participatívneho rozpočtu mesta Piešťany. Každý občan mesta bude môcť udeliť jeden hlas občianskemu projektu a jeden hlas investičnému projektu bez možnosti následného opakovania hlasovania. A to i v prípade, ak zahlasujete iba za jeden typ projektu. Pre započítanie hlasu/hlasov bude potrebné zadať telefónne číslo, na ktoré príde sms s kódom. Týmto kódom sa potom potvrdí udelenie hlasu/hlasov.

Podľa najvyššieho počtu hlasov bude realizovaných najmenej päť „malých“ občianskych projektov do 2 000 € vrátane DPH na jeden projekt a najmenej  dva „veľké‟ investičné projekty do 5 000 € vrátane DPH na jeden projekt.

Podľa vyjadrenia samosprávy projekty, ktoré neboli zradené do hlasovania nespĺňali podmienky participácie, získali príspevok od iného subjektu alebo boli duplicitne podané.

TS Mesto Piešťany / red

Populárne články