Connect with us

Aktuality

Projekt rekonštrukcie starej elektrárne ocenili v Bologni

Published

on

Reklama

Mladí slovenskí architekti Vladimír Hain a Michal Ganobjak uspeli v medzinárodnej súťaži SAIE 2012. Súťažné projekty mali hľadať inovatívne a udržateľné riešenia pri obnove existujúcich stavieb. Autori rekonštrukcie starej elektrárne v Piešťanoch získali v silnej konkurencii druhé miesto.

[singlepic id=28762 w=520 h=350 float=center]

Reklama

Cenu si prevzali 20. októbra v Bologni. Informoval o tom hovorca Západoslovenskej energetiky Ján Orlovský. Podľa jeho slov je to „skvelý úspech v náročnom poli súťažiacich“. Dodal, že priestory elektrárne sú dnes staveniskom, ale už o rok by mali byť prístupné verejnosti.

Vladimír Hain a Michal Ganobjak obstáli v konkurencii mladých architektov a študentov architektúry z celého sveta. Po odovzdaní ocenení organizátori otvorili výstavu 18 najlepších projektov, bola medzi nimi aj rekonštrukcia starej elektrárne v Piešťanoch.

Reklama

Nápad premeniť ju na múzeum energetiky a vzdelávacie„hands-on-science“ centrum sa postupne stáva realitou. Priestory, kde v súčasnosti prebiehajú stavebné práce, majú už o rok slúžiť na organizovanie výstav, koncertov a prednášok. Z niekdajších kancelárií bude miesto prvého kontaktu, kde návštevník dostane informácie o Piešťanoch.

Rozhovor s Vladimírom Hainom a Michalom Ganobjakom nájdete tu .

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články