Connect with us

Aktuality

Projekt na obnovu Lida má opäť šancu získať grant Nadácie Ekopolis

Published

on

Reklama

Zámer vylepšiť ostrov v centre Piešťan sa dostal do druhého kola grantového programu Pohoda za mestom. Spolu s ďalšími jedenástimi projektami obstál v konkurencii 42 zámerov na zlepšenie životného prostredia z celého Slovenska.

15 vysledky brigady

Reklama

Program Pohoda za mestom poskytuje už štvrtý rok príležitosť upraviť a skrášliť oddychové zákutia v zázemí väčších miest. Cieľom programu, ktorý vyhlásila Nadácia Ekopolis v spolupráci s partnerom programu – spoločnosťou Heineken Slovensko, je podpora komunitného života na obnovených, upravených a oživených rekreačných priestoroch a ich častí. Šesť najlepších projektov získa podporu v celkovej výške 30 000 eur.

Do uzávierky I. kola programu, 8. januára 2014, bolo prijatých 42 žiadostí z celého Slovenska. Z nich poradný výbor vybral 12 projektov, ktoré budú po dopracovaní posudzované v druhom kole hodnotenia.

Reklama

Je medzi nimi aj projekt Lido – ostrov pre ľudí II., ktorý pripravilo občianske združenie Pro Civitate. Tomu sa podarilo už v minulom roku získať z programu Pohoda za mestom 4-tisíc eur. Na Lide vďaka tomu pribudli lavičky, schody, organizovali sa dobrovoľnícke akcie, bol zakúpený pinpongový stôl, diskgolfový kôš i altánok na cíp Lida, ktoré budú osadené na jar tohto roka. V prípade úspechu v aktuálnej grantovej výzve plánujú  aktivisti zabezpečiť v druhej etapy projektu  cvičebné prvky a detské ihrisko.

K lepšej kvalite prostredia na Lide by mala tento rok prispieť i samospráva, ktorá v tohtoročnom rozpočte vyčlenila finančné prostriedky na elektrickú prípojku a rekonštrukciu verejného osvetlenia na vale. Po minuloročnom úspechu by sa mal tento rok konať opäť taktiež Lidožúr, ktorého organizátorom je OZ Chyť sa roboty.

Ak sa chcete na vylepšovaní Lida podieľať aj vy, nezabudnite prísť 28. januára do centra ŽiWell na diskusiu s názvom Lido – druhá šanca. Viac informácií nájdete tu

(red)

Populárne články