Úvod Aktuality Projekt Bana Thermal nie je bez horúcej vody rentabilný

Projekt Bana Thermal nie je bez horúcej vody rentabilný

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Bez prístupu k termálnej vode investor s výstavbou obrovského komplexu na mieste bývalého kúpaliska Sĺňava nezačne. Vyplýva to z vyjadrení konzultanta projektu Bana Thermal Karola Ambru Download the documentary 3 days.

[singlepic id=22655 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Projekt za 70 miliónov eur, ktorý zahŕňa hotel, reštaurácie, kongresové priestory, mestskú pláž a aquacentrum s plaveckým bazénom, tak skoro v obci Banka stáť nebude Pictogram ai download. Začiatok výstavby ohlásený na rok 2013 konzultant projektu nepotvrdil. O tomto dátume informovali Hospodárske noviny koncom minulého roka s odvolaním na investičného riaditeľa spoločnosti Immocap Martina Šramka 웹스퀘어 엑셀 다운로드.

„Centrom záujmu tohto projektu je termálna voda,“ hovorí Karol Ambra. Dodáva, že Štátna kúpeľná komisia, poradný orgán ministerstva zdravotníctva, ktoré ja oprávnené vydať povolenie na čerpanie termálnej vody, môže podľa zákona dovoliť využívanie zdroja, ale aj nemusí flux. Legislatíva podľa neho nie je v príslušnom paragrafe dostatočne konkrétna a preto je cestou k ďalšiemu využívaniu zdrojov termálnej vody v Piešťanoch a okolí zmena zákona 똑같은 말 다운로드. „Snažíme sa o to, aby mal štát povinnosť dbať o využívanie týchto zdrojov,“ uviedol Karol Ambra. Mohlo by sa to realizovať prostredníctvom poslaneckého návrhu zmeny zákona 마이링크 펌웨어 24.5 다운로드.

Výstavba Bana Thermal bez horúcej vody je podľa neho nerentabilná. Kúpa pozemkov, návrhové štúdie, hydrogeologický prieskum a čistenie studní doteraz stáli okolo 1,5 milióna eur 베트남사전 다운로드. Na iný účel pritom pozemky nemôžu byť využité, pretože to nedovoľuje územný plán obce Banka.

V januári tohto roku nariadil obnovný úrad životného prostredia investorovi odvoz stavebného odpadu z chátrajúceho areálu Google Photos. Podiel na jeho vzniku majú podľa Karola Ambru „zberači kovov“. Z miesta už údajne odniesli všetko čo malo cenu: „Majitelia už do projektu investovali obrovské peniaze, štát však nedokáže chrániť ich záujmy ani tým, že legislatívou zabráni odovzdávanie ich majetku do zberu.“

Areál kúpaliska sa chystali investori oplotiť pred dvoma rokmi Kakao Music. Na mieste zistili, že chýbajú aj desiatky metrov dovtedy existujúceho plota. Preto od plánu upustili.

Čítajte tiež:

HN Píšu o megaprojketoch pri Piešťanoch Oracle 11g. Problém premostenia nespomínajú

Kúpalisko Sĺňava sa štyridsiatky nedožilo

Chátrajúce kúpalisko Sĺňava zachvátili plamene

Text: Martin Palkovič Vizualizácia: immocap.sk

REKLAMA