Connect with us

Aktuality

Primátorom Piešťan sa stal Miloš Tamajka

Published

on

Reklama

Podľa výsledkov komunálnych volieb, ktoré pred chvíľou zverejnil Štatistický úrad SR, sa primátorom Piešťan stal Miloš Tamajka. Neoficiálne výsledky hovoria, že druhý skončil Tomáš Hudcovič. Medzi ním a Milošom Tamajkom bol rozdiel približne 200 hlasov. Na treťom mieste skončil doterajší primátor Remo Cicutto. Volebná účasť bola 36,44%.

DSC_0842 (2)

Reklama

„Som nesmierne šťastný, ďakujem všetkým, ktorí ma volili a podporovali,“ povedal pre PNky.sk nový primátor.

Doterajší poslanec mestského aj krajského zastupiteľstva sa narodil 3. marca 1976 v Piešťanoch. Po ukončení štúdia na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej si spravil nadstavbu na Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera. V štúdiu pokračoval na Vysokej škole manažmentu City University of Seattle v Trenčíne. V súčasnosti zastáva post riaditeľa Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch.

Reklama

Miloš Tamajka v predošlých komunálnych voľbách kandidoval za stranu Smer-SD, z ktorej vystúpil koncom júla tohto roka a o post primátora sa uchádzal ako nezávislý.

AKTUALIZOVANÉ (16. novembra o 8.30 h): Zverejnením oficiálnych výsledkov miestna volebná komisia v Piešťanoch potvrdila, že Miloš Tamajka sa stal primátorom s počtom hlasov 2 817. Druhý skončil Tomáš Hudcovič (2 631) a tretí Remo Cicutto (2 274). Nasledujú Andrej Klapica (609), Ladislav Benedikovič (455) a Jarmila Staneková (279).

Volebná účasť bola 36,44%.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články