Connect with us

Aktuality

Priaznivci parkouru z ProStreet Team slávia úspechy

Published

on

Reklama

Akrobatickú skupinu z Piešťany pred nedávnom oslovil bratislavský Raper Kali s ponukou na vystúpenie počas krstu jeho nového albumu Kto to povedal? v bratislavskom klube Loft.

[singlepic id=21387 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Touto cestou sme spoznali aj DJ-a Petra Panna ktorý s nami plánuje ďalšie spolupráce. Rovnako nám začala pomáhať agentúra PPA, ktorá nám robí reklamu a pomáha zháňať akcie. Určite za posun vďačíme aj novým členom, ktorí do tímu priniesli nové nápady a chuť do trénovania,“ povedal o novinkách Jakub Vašek.

Reklama

Parkour, ktorý chalani z ProStreetTeamu trénujú, je niečo medzi športom a bojovým umením. Hlavným cieľom je prekonávať prekážky a vlastný strach počas bezpečného a efektívneho presunu z bodu A do bodu B. Čoraz populárnejšiu disciplínu založil Francúz David Bell začiatkom 90. rokov. Aj keď parkour vznikol na ulici, dnes ho trénujú aj v telocvičniach.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=7muJWs3kZoQ[/youtube]

Členovia ProStreet Teamu našli dobré podmienky v gymnastickej hale Gejzu Puškáša v Nových Zámkoch, kde každý mesiac organizujú New Castle Jam. „Pravidelne sa tam stretávajú desiatky ľudí trénujúcich tento šport.“ Nové Zámky si Piešťanci vybrali aj preto, že odtiaľ pochádzajú noví členovia tímu. Ďalší sú z Nitry.

Tréningy prebiehajú aj v telocvični Základnej školy na Brezovej ulilci v Piešťanoch, kam sa môžu prísť pozrieť všetci záujemcovia o tento šport v pondelok od 16:00 do 18:00 alebo v stredu od 17:00 do 20:00 h. Všetky potrebné informácie nájdu na facebookovej stránke skupiny.

Autor: pm Foto: Martin Palkovič

Populárne články