Connect with us

Aktuality

Pri Striebornici má vzniknúť nová zóna obytných domov

Published

on

Reklama

Investorom je kuvajtský podnikateľ, ktorý v roku 2011 začal v Piešťanoch stavať bez povolení. Realizácia jeho ďalšieho projektu s názvom Silver Resort má odštartovať v lete. Svoj zámer už predložil príslušným štátnym orgánom.

Reklama

REKLAMA

Reklama

Nová obytná zóna má vyrásť na pozemkoch ležiacich pri južnej strane jazera Striebornica v Moravanoch nad Váhom. Počíta sa s výstavbou 28 rodinných domov na celkovej výmere päť hektárov. Náklady na vybudovanie potrebnej infraštruktúry sú takmer 1 milión eur. Termín dokončenia je stanovený na leto 2016.

Zámer predložil investor na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Spomína sa v ňom aj negatívny dopad výstavby na žaby, ktoré cez dotknuté pozemky každý rok prechádzajú, aby v jazere priviedli na svet nové potomstvo. Provizórna ochrana bude podľa zámeru predmetom samostatného projektu. Taktiež majú vzniknúť bezpečné koridory pre žaby pri prekonávaní komunikácií.

Kuvajtský podnikateľ Abdullatif Rumaih, ktorý zámer predložil na posúdenie, má trvalý pobyt v Piešťanoch. V roku 2011 inicioval zmenu územného plánu na Vážskom ostrove, kde za jazdeckým areálom stavia agroareál. Stavať však začal bez potrebných povolení, za čo u mestský úrad udelil pokutu vo výške 60-tisíc eur. Po zaplatení pokuty zastupiteľstvo zmenilo územný plán. Agroareál je aktuálne v procese vzniku.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto. OZ Kvas

Populárne články