Pri pamätníku I. svetovej vojny pri kostole sv. Štefana sa vo štvrtok 25. októbra uskutočnila spomienka pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky a 100 War Thunder download. výročia ukončenia I. svetovej vojny. Okrem kladenia vencov a kultúrneho programu, zasadili vrámci akcie aj lipu slobody.

Vrámci programu sa účastníkom prihovoril primátor Miloš Tamajka a Jiří Vodrážka, tajomník Českého spolku v Trnavskom regióne Little Princess Sofia. O kultúrnu časť programu sa postarala Vojenská hudba Bratislava, Spevácky súbor Coro Laudamus a tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, konkrétne folklórneho súboru Striebornička 설레임 에디션 다운로드.

Na záver akcie zasadili v blízkosti pamätníka, ktorý bol vlani zreštaurovaný, lipu slobody. Neďaleko miesta výsadby nového stromu pred dvadsiatimipiatimi rokmi vysadili tiež lipku slovenskej armády it now. Dnes si už len málokto pamätá na túto udalosť, keďže strom na mieste už nie je a  nepripomínalo ho žiadne označenie. Mesto Piešťany plánuje k novému stromu osadiť aj informačný kameň, či tabuľku, ktorá by pripomínala pamätné udalosti 컴바둑 다운로드.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici

Vzniku Českolovenskej republiky budú oslavovať obyvatelia Piešťan aj ďalším podujatím, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. októbra na Námestí slobody Stream download. Naplánovaný je príhovor primátora, vystúpenie Folklórneho súboru Máj, rapera Kaliho a skupiny Gladiator. Na záver  bude ohňostroj. Viac o podujatí tu. 

-th-

REKLAMA