Connect with us

Aktuality

Pri nehode usmrtil cyklistku a ušiel. Už je vo väzbe

Minulý štvrtok 21. marca polícia informovala verejnosť o dopravnej nehode v Novom Meste nad Váhom, pri ktorej bola zrazená 57-ročná cyklistka. Tá žiaľ zraneniam podľahla. Vinník nehody z miesta odišiel na neznáme miesto. Polícia preto po ňom intenzívne pátrala. Dnes policajti oznámili, že už je vo väzbe.

Published

on

Reklama

„Vďaka výbornej práci kolegov z ODI Nové Mesto nad Váhom v spolupráci s OKP OR PZ Nové Mesto nad Váhom došlo v krátkom čase stotožneniu a zadržaniu vinníka tejto nehody. Podľa doteraz zisteného, zadržaný muž prednou časťou vozidla Škoda Octavia narazil do poškodenej, ktorá v tom čase viedla dámsky horský bicykel po osvetlenom priechode pre chodcov. Tá v dôsledku pádu na vozovku utrpela mnohopočetné zranenia a aj napriek snahe záchranných zložiek, týmto zraneniam podľahla,“ informovali zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Polícia páchateľovi auto zaistila a bude podrobené znaleckému skúmaniu. „Páchateľ ku skutku uviedol, že si nebol vedomý toho, že niekoho zrazil, dokonca polícii tvrdil, že si najskôr nevšimol ani to, že má rozbité čelné sklo na vozidle. Poškodené vozidlo si všimol až na druhý deň ráno, no na polícii sa sám neprihlásil. Muž bol po zadržaní umiestnený v cele policajného zaistenia,“ informuje polícia.

Reklama

Vyšetrovateľka z Nového Mesta nad Váhom vzniesla obvinenie 32-ročnému mužovi z prečinu usmrtenia v súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci. Zároveň podala podnet na jeho väzobné trestné stíhanie, s ktorým sa súd stotožnil. Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Reklama

TS KR PZ v Trenčíne / red Foto: KR PZ v Trenčíne

Populárne články