Connect with us

Aktuality

Pri Červeníku na D1 havaroval mikrobus. Zozadu narazil do nákladného auta

Diaľniční policajti, hasiči i zdravotníci zasahovali v pondelok 16. mája skoro ráno pri nehode medzi mikrobusom a kamiónom, na diaľnici D1 neďaleko odpočívadla Červeník v smer na Piešťany.

Published

on

Reklama
Reklama

Mladý, 21 ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves viezol rovesníkov z brigády v Rakúsku. Žiaľ nezvládol riadenie a s autom Mercedes Benz narazil do zadnej časti nákladného auta, ktoré išlo pred ním. Policajti na mieste zistili, že vodič dostal pravdepodobne z únavy mikrospánok.

„V aute sa okrem vodiča zranili ďalší 6 spolucestujúci, z toho boli 3 ženy. Cestujúci utrpeli rôzne zranenia, pričom podľa predbežnej správy z nemocnice, by nemalo ísť o vážne poranenia. Dychové skúšky u vodičov zároveň vylúčili alkohol za volantom. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 15 tisíc eur. Z dôvodu nehody bol uzavretý jeden jazdný pruh, úsek bol aj napriek tomu stále plne prejazdný,“ informovala Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

„Už pri prvých náznakoch únavy je potrebné riešiť situáciu za volantom a nájsť vhodné miesto, odpočívadlo na zastavenie. Aj krátka prestávka môže mať pozitívny vplyv na zvládnutie únavy. Zvážte prípadne prestriedanie vodičov. Zároveň upozorňujeme, že aj v mikrobuse sú osoby povinné použiť pri preprave pásy. To, či ich použijete, má v takýchto prípadoch obzvlášť veľký význam pri následkoch a zraneniach nielen seba ale aj ostatných cestujúcich. Jazdite opatrne a zodpovedne!“ dodáva M. Linkešová.

Reklama

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články