Úvod Aktuality Prepadávajúcu sa cestu na Banke opravujú. Vodiči upozorňujú na „nezmyselné“ značenie

Prepadávajúcu sa cestu na Banke opravujú. Vodiči upozorňujú na „nezmyselné“ značenie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Prepadávajúcu sa cestu vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja v obci Banka konečne začali opravovať. Sanácia bola plánovaná už vlani, ale napokon sa neuskutočnila 드라스틱 포켓몬스터 화이트2 다운로드. Teraz by cestu mali opraviť do 9. septembra. Vodiči upozorňujú na zmenené dopravné značenie, keď majú prednosť autá na strane, kde je prekážka a vyzývajú k opatrnosti 후레자식 다운로드.

Desaťmetrový úsek na 71 kilometri cesty II/499 v smere z priechodu Havran, kde sa už niekoľko rokov prepadávala krajnica, začali opravovať pred pár dňami 즐거운 사라 다운로드. Podľa informácie zo stránky trnavského vyššieho územného celku oprava by mala byť dokončená do 9. septembra. Počas prác je doprava presmerovaná v jednom jazdnom pruhu, inak je označená dočasným značením s určením prednosti v jazde pred protiidúcimi vozidla 고스트 11.5 다운로드. Podľa našich informácií bolo značenie na začiatku opravy chaotické, pretože boli viditeľné nové dočasné značky i značky, ktoré upravovali situáciu kým nedošlo k sanácii prepadnutej krajnice 소스 세이프 2005 다운로드. Následne staré značenie cestári zakryli.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Všímaví vodiči však upozorňujú na zmenu prednosti v jazde pred protiidúcimi vozidlami a potencionálne riziko, ktoré priniesla re-shack weapon. „V mieste, kde je mostík bolo dlhodobo značenie o zníženej rýchlosti a hlavne o prednosti pred protiidúcimi vozidlami. Maximálnu povolenú rýchlosť teraz presunuli smerom bližšie k mostíku Download the 2015 New Year card. Avšak ide o to, že asi niekto  z cestárov prehodil značky „prednosť pred protiidúcimi vozidlami“ a „daj prednosť protiidúcim vozidlám“, ktoré tam boli dlho a ľudia tade chodia automaticky 강경옥 설희 다운로드. Osadili ich naopak a nezmyselne. Čiže vozidlá, čo majú na svojej strane cesty prekážku (smerom z Havrana) majú teraz prednosť. Môže vzniknúť nebezpečná situácia, že niekto tade pôjde automaticky ako chodil a stane sa nehoda,“ napísal nám k situácii čitateľ Download The Beginning of The Hero.

Aktualizované 26.8.2019

Pravidlá cestnej premávky hovoria pri obchádzaní a vyhýbaní nasledovné: „Vodič, ktorý pri obchádzaní vozidla, ktoré zastavilo alebo stojí, prekážky cestnej premávky alebo chodca vybočuje zo smeru svojej jazdy, nesmie ohroziť ani obmedziť vodiča protiidúceho vozidla, nesmie ohroziť ani vodiča idúceho za ním, ani iného účastníka cestnej premávky 존윅1 자막 다운로드. Vodič je pritom povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Vodiči protiidúcich vozidiel sa vyhýbajú vpravo, včas a v dostatočnej miere. Ak sa nemôžu bezpečne vyhnúť, prednosť v jazde je povinný dať ten vodič, na ktorého strane jazdy je prekážka alebo zúžená vozovka. Ak jeden z nich musí cúvať, urobí to ten, pre ktorého je to ľahšie alebo menej nebezpečné.“

Podľa TTSK je situácia v súlade s pravidlami cestnej premávky, keďže úprava cestnej premávky vykonaná dopravnými značkami a dopravnými zariadeniami je nadradená všeobecnej úprave cestnej premávky. „Osadenie dopravného značenia je v súlade s projektovou dokumentáciou. Takto osadené dopravné značenie predchádza situáciám, aby nákladná doprava nestála v kopci a takto to odsúhlasil aj dopravný inšpektorát a nie je to v rozpore so zákonom o cestnej premávke,“ opovedal na otázky riaditeľ Správy a údržby ciest TTSK Dalibor Trebichalský.


-red- Video a foto: citatel

REKLAMA