Connect with us

Aktuality

Predvianočné sneženie: Stromy na cestách i aute, či autá v poli

Krásna zimná atmosféra, ale i komplikácie na cestách, padajúce stromy i poškodený majetok. Taká bola sobota 23. decembra. Hasiči mali plné ruky práce.

Published

on

Reklama

Dobrovoľní hasiči z Moravian nad Váhom boli vyslaní o pol siedmej večer k spadnutému stromu na Veternej ulici v Piešťanoch. „Počas presunu sme sa ocitli v dopravnej zápche na Topoľčianskej ulici v Banke, ktorá bola spôsobená pádom stromov pod ťarchou snehu na vozovku krajskej cesty II/507. Po dohode s KOS IZS v Trnave sme začali práce na odstraňovaní spadnutých stromov a na pôvodné miesto udalosti bola vyslaná iná jednotka. Počas zásahu sa k nám pripojilo vracajúce sa ZD HaZZ – Piešťany z inej udalosti a neskôr aj DHZ Dobrovoľný hasičský zbor Banka. Práce boli ukončené v čase 20:06 a zásahové družstvo sa po zbalení vecných prostriedkov začalo presúvať na základňu,“ popísali situáciu dobrovoľníci z Moravian.

O tri minúty už však prijali ďalšie oznámenie od zástupcov Obce Moravany nad Váhom o spadnutom strome na miestnej komunikácii Nadbrežná ulica v Moravanoch nad Váhom. „Zásahové družstvo sa počas návratu bezodkladne presunulo na miesto aj s technikou IVECO CAS 15 Daily v zložení 4+1. Spadnutý strom bol z miestnej komunikácie odstránený pomocou motorových píl a po zbalení vecných prostriedkov sa v čase 21:05 ZD vrátilo na základňu,“ informovali členovia DHZ Moravany nad Váhom o zásahu pri Striebornici.

Reklama

Dobrovoľní hasiči z obce Banka boli v sobotu 23. decembra vyslaní k spadnutému stromu na osobné motorové vozidlo v obci a spadnutému stromu pod Červenou Vežou. Stromy im podarilo odstrániť, avšak poškodené auto bude potrebné opraviť.

Okrem týchto udalostí došlo aj k pádu časti stromu pri potoku Dubová na cyklochodník. Práve v tesnej blízkosti prechádzala žena s deťmi, našťastie ich konár nezasiahol.

Reklama

Mokrý ťažký sneh zlomil aj najnavštevovanejšiu preliezku pre deti na Kúpeľnom ostrove. Išlo o Katalpu pri Napoleonských kúpeľoch, ktorá nápor nevydržala.

Problémy pre množstvo snehu mali aj vodiči na cestách. Na horskom priechode Havran sa opakovane tvorili kolóny pre šmýkajúce sa autá.

K dopravnej nehode došlo pri Trebaticiach, kde skončili dve autá v poli. Cesta medzi Vrbovým a Lopašovom bola neprejazdná.

Foto: DHZ Moravany nad Váhom, DHZ Banka, L. Úradník, H. Fapšová, K. Amena

Populárne články