Connect with us

Aktuality

Prednostka D. Reháková na úrade končí

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany na svojej webstránke dnes popoludní informovalo, že primátor Miloš Tamajka odvolal v pondelok 26. októbra z funkcie prednostky Mestského úradu Dášu Rehákovú. Dôvodom majú byť okrem iného zistenia hlavného kontrolóra z poslednej kontroly.
IMG_5002_resize

Správa zverejnená radnicou znie: „Primátor Miloš Tamajka dňa 26. októbra odvolal z funkcie prednostky Mestského úradu Piešťany Dášu Rehákovú. Odvolanie je účinné ku dňu 30. októbra 2015. Na základe dohody o skončení pracovného pomeru bude jej posledným pracovným dňom 31. október 2015. K odvolaniu aj rozviazaniu pracovného pomeru došlo aj na základe zistení hlavného kontrolóra, ktorý vo svojej správe o výsledku kontroly konštatoval niekoľko veľmi vážnych pochybení a porušení zákona.“

O vyjadrenie sme požiadali tiež Dášu Rehákovú, ktorá uviedla: „Pracovný pomer skončil vzájomnou dohodou na moju žiadosť. Vraciam sa späť do súkromného sektora.“

Podľa vyjadrenia radnice má byť správa hlavného kontrolóra jedným z bodov programu najbližšieho zasadnutia mestského zastupiteľstva. Nový prednosta mestského úradu má byť vymenovaný v najbližších dňoch.

Reklama

Začiatkom októbra poslanci mestského zastupiteľstva prijali uznesenie, ktorým vyjadrili nedôveru primátorovi Tamajkovi, viceprimátorovi Hynekovi i prednostke Rehákovej. Dôvodom pre tento krok boli podľa poslancov pretrvávajúce problémy vo fungovaní úradu, viaceré zistenia porušení zákona na strane úradu na ktoré poukázal hlavný kontrolór a taktiež neplnenie uznesení zastupiteľstva.

-th- Zdroj: www.piestany.sk Foto: -lt-

Populárne články