Connect with us

Aktuality

Prečo dostali domácnosti plán vývozu separovaného odpadu len na tri mesiace?

Piešťanské domácnosti v rodinných domoch dostali koncom roka 2022 do schránok kalendár vývozu separovaného odpadu. Termíny však boli vyznačené len na tri mesiace. Keďže ku kalendáru nebolo priložené žiadne vysvetlenie, viacerí ľudia sa pýtali na dôvody tejto situácie.

Published

on

Reklama
Reklama

Samospráva zareagovala v utorok 3. januára správou na svojej webovej stránke. „Vzhľadom k tomu, že Mesto Piešťany rokuje o uzatvorení zmluvy s novou OZV (organizácia  zodpovednosti výrobcov), ktorá na území mesta Piešťany riadi zber a zhodnotenie vyseparovaných komodít, zber odpadu je na kalendároch vyznačený iba do konca marca 2023. Po ukončení rokovania obyvatelia následne obdržia komplexný kalendár vývozu separovaného zberu odpadov na celý rok 2023. Zber triedených odpadov z rodinných domov bude samozrejme prebiehať počas celého roku 2023,“ uviedol hovorca radnice, Martin Ričány.

Spoločnosť Naturpack, ktorá doteraz zastrešovala zber separovaného odpadu, vypovedala pred časom Mestu Piešťany zmluvu. Dôvody samospráva v informácii, ktorú zverejnila neuviedla.

-red-

Reklama

Populárne články