Connect with us

Aktuality

Prašník: Maximálnu rýchlosť zvýšia na 70 km/h

Published

on

Reklama

Na začiatku a konci obce prestane platiť maximálna povolená rýchlosť 50 km/h. Zmenu schválilo ministerstvo vnútra na základe podnetu polície. Čaká sa už iba na osadenie nového dopravného značenia.

Reklama

[singlepic id=36003 w=320 h=240 float=right]Cesta cez Prašník je jedinou v našom okrese, ktorá sa dostala do zoznamu šesťdesiatich úsekov, kde maximálna povolená rýchlosť podľa odborníkov motoristov spomaľuje. „V obci Prašník je plánované zvýšenie maximálnej povolenej rýchlosti na 70km/h, a to na konci a začiatku obce, nakoľko ide o tiahlu obec a 50-ka bola v daných úsekoch neefektívna,“ hovorí krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

REKLAMA

Reklama

Podnet na zvýšenie rýchlosti prišiel podľa jej slov zo strany polície: „Na okresnom dopravnom inšpektoráte sme neevidovali podnety od starostu alebo občanov.“ Termín zmeny nekonkretizovala: „Momentálne sa čaká na realizáciu zo strany Správy a údržby ciest TTSK.“

Starosta Emil Škodáček zmenu uvítal: „Prašník má 7 kilometrov, často tu meriavajú a ľudia platia pokuty.“ Podľa jeho slov pôjde iba o nezastavané úseky. „Tam kde sú okolo cesty role, vodiči ani nevedia, či sú v obci, keď idú 7 kilometrov a domy nikde,“ uzavrel starosta.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články