Connect with us

Aktuality

Požiar hotela Eden – ľudí evakuovali aj pomocou plošiny

Hotel Eden, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, v sobotu 22. júna skoro ráno zachvátili plamene. Podľa dostupných fotografií horela izba na treťom poschodí. Ľudí pomáhali evakuovať najskôr policajti a po nich s výškovou technikou aj hasiči. Celkovo malo byť evakuovaných tri desiatky. Po hoteli Pavla je to v relatívne krátkej dobe druhý požiar piešťanského hotela.

Published

on

Požiar hotela Eden - pohľad z ulice na vyhorenú fasádu
Reklama

Požiar hotela bol nahlásený ráno o pol piatej. Prví boli na mieste piešťanskí policajti, ktorí dorazili štyri minúty od nahlásenia. “ Policajti následne pomáhali pri evakuácii ubytovaných osôb. Podľa predbežných informácií nebol nikto z evakuovaných osôb zranený. Na miesto sa dostavil zisťovateľ príčin požiarov,“ informovali predstavitelia Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

Požiar hotela Eden - hasič hasí izbu

Reklama

Podľa dostupných informácií jedna z izieb úplne vyhorela. Prevažná väčšina evakuovaných sa dostala von po vlastných, ale desiatku ľudí museli dostať hasiči pomocou vysokozdvižnej plošiny.

 

Reklama

Pri požiari zasahovali profesionálni hasiči z Piešťan, Hlohovca a Trnavy. Pomáhali im aj dobrovoľné zbory z Moravian nad Váhom, Maduníc, Drahoviec a Vrbového.

-red- Foto: Peter Žúbor, DHZ Moravany nad Váhom

Populárne články