Connect with us

Aktuality

Poslankyňa Eva Wernerová sa plánuje vzdať mandátu

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanská poslankyňa Eva Wernerová, ktorá vo voľbách v roku 2014 kandidovala ako nezávislá a je členkou klubu Spoločne pre Piešťany i Mestskej rady, na štvrtkovom (18. februára) rokovaní mestského zastupiteľstva ohlásila, že sa mieni vzdať mandátu poslankyne. Ako dôvod uviedla, že nastupuje do zamestnania v mestskej organizácii Služby mesta Piešťany a nechce byť v konflikte záujmov.

IMG_9706_resize

 

Napriek tomu, že v mestskom zastupiteľstve pôsobia poslanci, ktorú sú zároveň zamestnancami mestských organizácií a ani zákon túto situáciu ako konflikt záujmov nedefinuje, odstupujúca poslankyňa to vidí inak. Po oznámení svojho rozhodnutia sa poďakovala kolegom a vyzvala ich, aby pri všetkých ostatných problémoch nezabúdali aj na dôležité a veľké témy rozvoja mesta, ako sú napríklad úprava Nábrežia Váhu, rekonštrukcia parku či pokračovanie v budovaní cyklotrás. Konštatovala tiež, že za súčasnej situácie v meste, vie byť väčším prínosom preň na výkonnej pozícii ako na stoličke poslankyne.

Reklama

brehy Váhu s náletmi_resize

Eva Wernerová ako krajinná architektka spolupracovala najmä na rôznych projektoch úprav verejných priestorov, na svojom „konte“ má napríklad revitalizáciu okolia potoka Dubová, rozvoj cyklistickej dopravy a rozšírenie cyklotrás na území mesta, ale venovala sa aj témam ako rekonštrukcia mestského parku, obnovenie rekreačného areálu na Lide a podobne. Spolu s Michalom Fialom (NEKA – klub Spoločne pre Piešťany) naposledy pripravila projekt na revitalizáciu prírodného kina. V mestskom zastupiteľstve pôsobila od roku 2006. Mandátu sa mieni vzdať súčasne s nástupom do zamestnania.

Prvým náhradníkom a novým poslancom za volebný obvod č. 1 by sa podľa počtu získaných hlasov v komunálnych voľbách mal stať stomatológ Marián Urbánek (KDH). Ak funkciu poslanca príjme, jeho príchodom poslanecký klubu Spoločne pre Piešťany stratí v zastupiteľstve väčšinu a zvýši sa počet zástupcov politických strán.

-ad-, ilustr. foto: L. Turňa, archív PNky, archív E. Wernerovej

Populárne články