Connect with us

Aktuality

Poslanec už s podkladmi na diplomovky nepodniká

Published

on

Reklama

Michal Hynek, mestský poslanec za stranu Smer už údajne nie je konateľom ani spoločníkom firmy eSeminarky s. r. o. Na jeho podnikanie s predajom podkladov na bakalárske a diplomové práce upozornil 6. apríla denník SME.

[singlepic id=13941 w=320 h=240 float=right]Michal Hynek sa podľa vlastných slov vzdal akejkoľvek účasti v eSeminarky s. r. o. 24. apríla, deň po tom, ako sme mu poslali otázky na túto tému.

Reklama

„Nie je momentálne v mojej kompetencii, aby som sa k tomu vyjadroval. Nie som v súčasnosti konateľom ani spoločníkom a som viazaný mlčanlivosťou,“ povedal poslanec po zasadnutí zastupiteľstva 3. mája. Internetový výpis z obchodného registra ho v ten deň stále uvádzal ako konateľa, spolu s Tiborom Nyitrayom a Andrejom Valentovičom z Piešťan. Aktualizácia registra môže trvať aj mesiac.

V stanovisku pre denník SME Michal Hynek tvrdil, že tieto podnikateľské aktivity nemajú vplyv na výkon jeho funkcie. Na otázku, prečo sa teda rozhodol vzdať sa účasti vo firme odpovedal: „Je to moja súkromná záležitosť.“

Reklama

„Spoločnosť eSeminarky.sk, s.r.o. sa zaoberá pomocou pri vypracúvaní školských prác (seminárna práca, bakalárska práca, diplomová práca a mnohé iné), ako aj študijným poradenstvom. Naša spoločnosť zamestnáva desiatky vysokoškolsky vzdelaných odborníkov, ktorí majú za sebou niekoľkoročné skúsenosti s písaním vysokoškolských prác. eSeminarky.sk nemôžu nahradiť vzdelávací proces, nie je to ani naša ambícia. V našom záujme taktiež nie je nabádať študentov ku zanedbávaniu svojich povinností,“ píše sa na stránke.

Podľa denníka SME tkvie tajomstvo legálnosti podnikania podobných firiem v tom, že svojich zákazníkov zaväzujú, aby kúpené podklady nezverejňovali a nevydávali za svoju prácu.

Hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák uviedol, že takýto podvod by mal odhaliť vysokoškolský učiteľ: „Najmä ak téma práce a jej spracovanie je závislé na samostatnej práci študenta (výskume, meraniach, modelovaní), ktorej výsledky sú priebežne konzultované a študent je priebežne vedený pri spracúvaní práce.“ Ministerstvo podľa jeho slov vidí vo veci nielen morálny ale aj trestný problém. Na jednu zo spoločností už podalo oznámenie, polícia však trestné stíhanie nezačala.

Text: Martin Palkovič

Populárne články