Connect with us

Aktuality

Poslancov čaká voľba hlavného kontrolóra, vyberať budú z 8 kandidátov

Published

on

Reklama

Mestské zastupiteľstvo mesta Piešťany čaká na zasadnutí v utorok 28. februára voľba nového hlavného kontrolóra. O funkciu, ktorá sa uvoľnila z dôvodu odchodu Petra Konečného, prejavilo záujem desať uchádzačov, nakoniec budú poslanci vyberať z ôsmych kandidátov. Okrem toho čaká na zastupiteľstvo rokovanie o určení platu hlavného kontrolóra a jeho mesačnej odmeny. Samotná voľba bude prebiehať buď verejne alebo tajne, pričom v prípade opakovanej rovnosti hlasov môže o úspechu uchádzača rozhodnúť žrebovanie. Nový hlavný kontrolór je volený na funkčné obdobie šesť rokov.

IMG_3262_resize

Reklama

“Na post hlavného kontrolóra v meste Zvolen som kandidoval hlavne z rodinných dôvodov. Moja manželka pôsobí ako hlavná kontrolórka v Brezne a pravda je tá, že by som chcel tráviť viac času so svojou mamou, ktorej sa kvôli vyššiemu veku zhoršuje zdravotný stav. Svoje nové pôsobisko vnímam určite ako výzvu, nakoľko sa jedná o väčšie mesto s väčším rozpočtom, v ktorom sa bude moja práca týkať inej problematiky a plnenia iných úloh. V Piešťanoch som strávil bez pár mesiacov takmer desať rokov a na svoje pôsobenie budem určite spomínať v dobrom,” uviedol k svojmu odchodu hlavný kontrolór Mesta Piešťany Peter Konečný.

Primátor Miloš Tamajka vymenoval komisiu, ktorá posudzovala prihlášky zaslané uchádzačmi o funkciu hlavného kontrolóra Mesta Piešťany. Jej predsedom bol viceprimátor Michal Hynek, členovia boli Viera Mičurová, Lívia Damboráková, Juraj Brna a Martin Cifra. Záujem o post hlavného kontrolóra prejavilo desať kandidátov, medzi ktorými sú Ing. Stanislav Mikuš, Zuzana Habartová, Bc. Ing. Martin Chmelík, Mgr. Vladislav Jopek, Ing. Mgr. Dana Macejková, František Mentel, Ing. Adriana Urbanová, Martin Antolík, Ing. Zita Bruncková a Ing. Martin Svorad. Komisia na zasadnutí vylúčila prihlášku Františka Mentela, ktorý nedodal viaceré požadované dokumenty. Adriana Urbanová doručila v pondelok 20. februára žiadosť o späťvzatie prihlášky. Do voľby tak nakoniec pôjde osem uchádzačov.

Reklama

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: archív-

Populárne články